bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3006

Bielsko-Biała z tytułem najpiękniej ukwieconego miasta!

Po raz drugi z rzędu Bielsko-Biała zostało najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce. 19 sierpnia wygraliśmy ogólnokrajowy plebiscyt Terra Flower Power. Nasze miasto uzyskało ponad 5.100 głosów (5.137), tym samym już kilka dni temu zostawiliśmy rywali daleko w tyle. Drugie w plebiscycie Olecko miało ponad 2.300 głosów.

Bielsko-Biała w kwiatach - sierpień 2021 · fot. UM Bielsko-Biała


Głosowanie na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce trwało od 1 do 19 sierpnia. Aby wziąć w nim udział, wystarczyło wejść na Facebooka Inspirowani Naturą i zostawić swój ślad w postaci kliknięcia pod zdjęciem jednego z ponad 70 startujących w konkursie ukwieconych polskich miast.

W tym roku Bielsko-Biała broniło zaszczytnego tytułu najpiękniej ukwieconego polskiego miasta. Jak się okazało, skutecznie. Z ponad 5.100 głosami - to prawie tysiąc więcej niż rok temu - wygraliśmy plebiscyt.

W ubiegłym roku w weekend po otrzymaniu tytułu w mieście odbyło się piękne świętowanie z tej okazji. Tak będzie i tym razem. 4 września o godzinie 20.00 na Rynku w ramach koncertu Miasto kwiatów wystąpi zespół Afromental. To siedmiu pełnych energii oraz bardzo uzdolnionych młodych muzyków. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą, to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu. Ich repertuar to mieszanka rocka, soulu, R&B, hip-hopu oraz popu.

Także 4 września, i także podobnie jak rok temu, Rynek, na którym odbędzie się świętowanie, zostanie przybrany tysiącami roślin wypożyczonych od lokalnych ogrodników. Jak zapowiada Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego, będzie jeszcze piękniej niż przed rokiem.

Konkurs na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce był organizowany przez blog www.inspirowaninatura.pl oraz firmę Terra Group. Główna nagroda to 9.000 zł, pieniądze zostaną przeznaczone na zakup kolejnych kompozycji kwiatowych do naszego miasta.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.