bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 450

Pożyczka na dowód osobisty- o czym należy pamiętać?

Materiał partnera:

Potrzebujesz gotówki? Pożyczka będzie rozwiązaniem dla Ciebie. A czy wiesz, o czym pamiętać przy zawieraniu umowy pożyczki pieniędzy? tego dowiesz się z naszego artykułu.

Linkhouse


Gdzie i jak pożyczyć pieniądze?Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu z nas. Nieplanowane wydatki, nagła awaria czy chęć spełnienia kosztownego marzenia oznacza nierzadko konieczność zaciągnięcia pożyczki. Myśląc o kredycie, od razu przychodzi nam do głowy bank, jako instytucja najpewniejsza i najbezpieczniejsza. Oczywiście, jest w tym sporo prawdy, jednak aby otrzymać kredyt w banku, należy spełnić mnóstwo wymagań, co może wcale nie być takie łatwe. Alternatywą są tzw. parabanki, czyli instytucje pozabankowe, które umożliwiają zawarcie umowy pożyczki na dowód osobisty.

Uproszczone do maksimum formalności mają pomóc w przejściu przez cały pożyczkowy proces, który może nieco przerażać. Jedynym dokumentem, jakiego będziesz potrzebować jest dowód osobisty.W wielu przypadkach nie musisz nawet martwić się o swoją zdolność kredytową, w przeciwieństwie do pożyczek w bankach.

Czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?Rzeczywista stopa oprocentowania to całkowity koszt pożyczki, który wyrażony jest jako procentowa wartość całkowitej kwoty kredytu w skali roku. Chodzi o to, ile faktycznie musisz zapłacić, biorąc pod uwagę ratę pożyczki i należne odsetki. Maksymalne odsetki za opóźnienie w spłacie rat kredytu to nawet dwukrotność odsetek ustawowych.

O czym pamiętać, pożyczając pieniądze?Decydując się na pożyczenie pieniędzy, zawsze należy zachować ostrożność. Bez względu na to, czy pożyczasz 1000, 2000 czy 5000 zł, musisz liczyć się z tym, że będzie obowiązywał Cię sztywny termin spłaty pożyczki. Pamiętaj, by upewnić się, ile wynoszą maksymalne odsetki, jakie zapłacisz od pożyczonej kwoty. Oprocentowanie pożyczki może być stałe bądź zmienne i to także należy sprawdzić przed zaciągnięciem pożyczki. Pamiętaj, że w umowie pożyczkobiorca zobowiązuje się do terminowej spłaty swojego długu wraz z wszystkimi należnymi odsetkami.

Decydując się na formę rozliczeń, wybieraj zawsze sposób bezgotówkowy. Umowa pożyczki powinna jasno określać, że wypłata pożyczki, jak i późniejszy jej zwrot nastąpi w sposób bezgotówkowy. To o wiele bezpieczniejszy sposób niż operowanie gotówką. Zawsze pozostaje potwierdzenie przelewu, które w razie jakichkolwiek problemów będzie stanowiło dowód.

Pamiętaj, że w przypadku zaciągnięcia pożyczki od najbliższej rodziny w kwocie ponad 9637 zł, możesz uniknąć konieczności opłacenia 0,5% podatku PCC, musisz jednak złożyć odpowiednią deklarację w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych w Urzędzie Skarbowym w terminie 14 dni od dokonania czynności.

Więcej na temat pożyczek na dowód znajdziesz tutaj: https://www.credy.pl/.