bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1049

Nietypowy spacer. Poznawano unikalne drzewa w Bielsku-Białej

Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Polska Szkoła Dendrologii i Arborystyki przygotowali spacer po centrum Bielska-Białej, podczas którego poznawano unikalne drzewa rosnące na terenie miasta. Uczestnicy spaceru dowiedzieli się o ich wartości przyrodniczo-historycznej oraz nauczyli się rozpoznawać poszczególne gatunki drzew.

spacer
Nietypowy spacer. Poznawano unikalne drzewa w Bielsku-Białej · fot. Łukasz Żuk


Spacer 14 sierpnia prowadził Robert Sobolewski - ogrodnik, architekt krajobrazu, specjalista dendrolog, autor i współautor licznych publikacji naukowych z zakresu ochrony środowiska oraz dendrologii, współautor Leksykonu Zieleni Wrocławia, organizator licznych szkoleń, warsztatów i spacerów dendrologicznych.

Oprowadzanie odbyło się w dwóch turach, Zainteresowanie spacerem było bardzo duże i niestety z racji ograniczonej liczby miejsc nie wszyscy mogli uczestniczyć. Łącznie 85 osób w każdym wieku (młodsi, starsi, dzieciaki) wzięło aktywny udział w spacerze, zadając prowadzącemu rozliczne pytania.

spacer
Nietypowy spacer. Poznawano unikalne drzewa w Bielsku-Białej · fot. Łukasz Żuk


- Uczestnicy mogli poznać unikalne drzewa rosnące na terenie naszego miasta, dowiedzieć się więcej o pomnikach przyrody w Bielsku-Białej oraz nauczyć się rozpoznawania niektórych gatunków drzew. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem wydarzeniem kolejny spacer jest planowany na wrzesień i będzie dotyczył bioróżnorodności w naszym mieście. Zapraszamy do śledzenia stron oraz mediów społecznościowych Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej - informuje Agnieszka Malawska, specjalista Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.