bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2768

Jak miasto dofinasowuje ferie

Każdego roku Gmina Bielsko-Biała przeznacza środki na dofinansowanie wypoczynku zimowego dla dzieci spędzających ferie w mieście. W tym roku z budżetu na ten cel przeznaczono kwotę ponad 270 tys. zł.

zima dziecko


Poniżej przedstawiamy wykaz placówek objętych dofinansowaniem.

Placówki oświatowedofinansowanie - 197.260,00 zł - dofinansowanie obejmuje: dożywianie, noclegi, bilety MZK, PKS, PKP, wynajęcie autokaru, bilety wstępu do kina, figloparku, muzeum, na basen, itp. oraz zapewnienie kadry wychowawców. 24 złożone wnioski dotyczą organizacji ferii w formie stacjonarnej, 3 w innej formie (wyjazdy na stoki narciarskie, obóz narciarski, wyjazdy turystyczne). Z wypoczynku w placówkach oświatowych skorzysta 2778 uczniów.

Środowiskowe Centrum Pomocy - 8.350,00 zł - dofinansowanie wypoczynku w 15 placówkach (w tym: 3 Świetlicach Socjoterapeutycznych, 11 Świetlicach Środowiskowych, Klubie Młodzieżowym). Poza zajęciami świetlicowymi organizowane będę wyjścia na pływalnię, lodowisko, do kina, figloparku, na ściankę wspinaczkową ?Totem?. Dzieci i młodzież będzie uczestniczyć w przedstawieniu dziecięcego zespołu ?Włóczykije?, ponadto dla wszystkich podopiecznych zostanie zorganizowany kulig. Liczba uczestników - 300.

Miejski Dom Kultury - 15.000,00 zł - dofinansowanie zimowisk prowadzonych w 8 placówkach. Program zajęć obejmuje: udział w warsztatach artystycznych, zabawy karnawałowe, konkursy, zajęcia sportowo-rekreacyjne, wyjazdy na kuligi do Jaworza, Wisły
i Brennej, wyjścia na sanki, łyżwy, na basen, wycieczki piesze na Dębowiec, wycieczki autokarowe, wyjścia do kina, udział w zorganizowanych zabawach w kręgielni, ?Krainie Kropka?, ?Figloparku?, ?Dżungli?, a także udział w warsztatach plastycznych, iluzjonistycznych na Zamku Sułkowskich, w BWA. W programie przewidziano gorący posiłek lub drugie śniadanie. Liczba uczestników - 337.

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych - 7.500,00 zł - uatrakcyjnienie wypoczynku zimowego w mieście - dofinansowanie biletów wstępu do kina, teatru ?Banialuka?, na basen, lodowisko, kręgielnię, ściankę wspinaczkową oraz zorganizowanie kuligu, wycieczek i wyjazdów na narty. W dniach 17-21.01.2011 odbędzie się obóz psychoedukacyjno-sportowy w Kamesznicy dla 15 wychowanków. Ogółem w zorganizowanym przez placówkę wypoczynku będą uczestniczyły 42 osoby. Książnica Beskidzka - 3.500,00 zł - dofinansowanie zajęć dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście. Promowanie literatury dziecięcej, zorganizowanie zabaw, zagadek, konkursów w ramach realizacji programu pod nazwą ?Człowiek w świecie zwierząt?. Zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu w siedzibie Książnicy i w placówkach filialnych. Spotkaniom będzie towarzyszył konkurs plastyczny pn. ?List do człowieka piszą zwierzęta?.

Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji - 11.700,00 zł dofinansowanie ogólnodostępnych zajęć sportowo rekreacyjnych, nauki pływania, nauki jazdy na łyżwach i nartach, zawodów i turniejów.

Ponadto, z budżetu Miasta będzie dofinansowany wypoczynek dla dzieci i młodzieży szkolnej mieszkającej lub uczącej się w Bielsku-Białej w formie dopłat do biletów wstępu na baseny, lodowisko i kolejkę gondolową na Szyndzielnię (od poniedziałku do piątku). Zaplanowano na ten cel środki w kwocie 30.000,00 zł.

mot / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.