bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 520

Obozy harcerskie pod szczególnym nadzorem strażaków

Strażacy w okresie wakacji szczególną opieką objęli formy wypoczynku narażone na zagrożenia związane z anomaliami pogodowymi tj. obozy harcerskie. Zgodnie z zapisami "Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami" strażacy wizytują obozy harcerskie.

Obozy harcerskie pod szczególnym nadzorem strażaków
Obozy harcerskie pod szczególnym nadzorem strażaków · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odwiedzili w zeszłym tygodniu harcerzy wypoczywających na terenie ośrodka harcerskiego w Wapienicy. Wizyty strażaków odbywają się cyklicznie w chwili rozpoczęcia się kolejnych turnusów wypoczynkowych harcerzy. Mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wypoczywających na obozach harcerskich.

Podczas spotkania strażacy przeprowadzili zajęcia edukacyjne, obejmujące sposób postępowania podczas możliwych zagrożeń mogących wystąpić na terenie obozu - ze szczególnym uwzględnieniem pożarów, gwałtownych wyładowań atmosferycznych i obfitych opadów deszczu oraz silnych podmuchów wiatru.

W drugiej części spotkania przeprowadzono instruktaż używania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz postępowania w przypadkach zagrożenia, ponadto zaznajomiono harcerzy z pragmatyką służby w Państwowej Straży Pożarnej.

- Dla bielskich strażaków sprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu jest traktowana priorytetowo. W trakcie wizytacji prowadzone są rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku, uwrażliwiając uczestników obozu na wystąpienia możliwych niebezpieczeństw - informuje KM PSP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.