bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 974

Koncert Włóczykijów i Charytatywny Maraton Zumba Fitness

Za nami:

Dużą akcję charytatywną po raz kolejny organizuje w Bielsku-Białej Fundacja Siła Nadziei. 14 sierpnia przy Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbędzie się koncert Włóczykijów i 14. Charytatywny Maraton Zumba Fitness.

Koncert Włóczykijów i Charytatywny Maraton Zumba Fitness
Koncert Włóczykijów i Charytatywny Maraton Zumba Fitness · fot. Fundacja Siła Nadziei


Szczegółowa nazwa akcji to Pomagamy i dajemy nadzieję dla Bielskich Amazonek i dla Kajtusia Maciejowskiego. Wydarzenie jest organizowane w ramach Lata w mieście, a Fundacji Siła Nadziei pomaga Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Charytatywna akcja dedykowana jest amazonkom ze Stowarzyszenia Amazonki w Bielsku-Białej i Kajtusiowi Maciejowskiemu z Jaworza. Fundacja Siła Nadziei już po raz szósty wspiera Bielskie Amazonki. Chce pomóc im w zebraniu środków na rehabilitację w trakcie leczenia oraz po leczeniu operacyjnym lub zachowawczym, na terapię psychologiczną i programy wsparcia. - Diagnoza, potem walka z chorobą onkologiczną i jej pokonanie - całkowicie zmienia życie. Amazonki, to wspaniale kobiety, silne, pełne radości życia. Bardzo chcę im pomóc kolejny raz - mówi prezes Fundacji Siła Nadziei Irena Awieruszko-Ptaszkiewicz.

Natomiast Kajtuś Maciejowski to 2-letni chłopiec z Jaworza walczący z niezwykle rzadką i ciężką chorobą neurodegradacyjną, jaką jest Zespół Canavan. Pomimo tak ciężkiego schorzenia, jest niezwykle pogodnym, prawie zawsze uśmiechniętym dzieckiem. Niestety zespół bardzo szybko postępuje. Canavan, to ultrarzadkie, metaboliczne zaburzenie genetyczne, które prowadzi do zaniku istoty białej i szarej w mózgu, a w konsekwencji do jego neurodegeneracji. W Polsce z tą chorobą żyje tylko 18 osób. Dzieci dotknięte schorzeniem dożywają średnio 10. roku, czasem dłużej, ale potem to już wegetacja prowadząca do śmierci. Dlatego Kajtuś potrzebuje 5 mln zł na terapię genową, która może uratować jego życie. O szczegółach pomocy 2-latkowi można przeczytać na stronie www.siepomaga.pl/en/kajetan.

Akcja charytatywna odbędzie się 14 sierpnia w Bielsku-Białej od godziny 14.30 do 20.30 przy ul. Słowackiego 27 przy Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, na terenie zimowego lodowiska pod namiotem. Link do wydarzenia na Facebooku www.facebook.com/events/3857125314385407/?active_tab=discussion.

Program  • 14.30-15.30 - koncert zespołu Włóczykije,
  • 14.00-15.20 - animacje dla dzieci, które poprowadzi Fabryka Radości,
  • 16.00-20.00 - 14. Maraton Charytatywny Zumba Fitness w Bielsku-Białej dla Amazonek i dla Kajtusia, który poprowadzi 25 instruktorów Zumba Fitness z Bielska-Białej i okolic: Pszczyny, Ochab, a także z dalszych rejonów - Krakowa, Trzebini, Częstochowy, Raciborza, Zakopanego, Makowa Podhalańskiego, będą też instruktorzy z Czech,
  • 17.00-19.00 - turnieje, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych z Grupą Rekonstrukcyjną Świata Tolkiena z Bielska-Białej - Powrót Bractwa Śródziemia - atrakcje odbędą się w Parku Słowackiego, w pobliżu namiotu,
  • 20.00-20.20 Fire Show Teatru Ognia Tesserakt Będą też kiermasze charytatywne ciast, rękodzieła i zabawek dla dzieci.


Jak zapewnia organizatorka, wydarzenie będzie bezpieczne, zgodne z wytycznymi sanepidu - liczba uczestników może wynieść maksymalnie 250 osób. Organizatorzy zapewnią środki dezynfekcji i będą dbać o zachowanie bezpiecznego dystansu wśród uczestników. Inni zainteresowani mogą uczestniczyć w wydarzeniu dzięki transmisji online.

Wejściówki - cegiełki, zarówno na koncert Włóczykijów jak i na Maraton Zumba Fitness oraz pokaz Teatru Ognia Tesserakt dla osób dorosłych wynoszą minimum 30 zł - można dać więcej, dzieci - 5 zł, najmłodsi do 7 roku życia na teren imprezy wejdą za darmo.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.