bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2088

ME kobiet w piłce nożnej w Bielsku-Białej? Niewykluczone

Pojawił się pomysł, by Bielsko-Biała aplikowała do miasta-organizatora tej imprezy. Na biurko prezydenta miasta trafił stosowny wniosek.

stadion miejski
ME kobiet w piłce nożnej w Bielsku-Białej? Niewykluczone · fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała


W ostatnim czasie w mediach ogólnopolskich pojawiły się informacje, jakoby Polski Związek Piłki Nożnej starał się o organizację Mistrzostw Europy kobiet, które mają się odbyć w 2025 roku.

- W tym celu PZPN miał już podobno rozpocząć oficjalną procedurę zgłoszeniową w UEFA, aby skutecznie włączyć się w kandydowanie na potencjalnego gospodarza turnieju. W stosownym wniosku skierowanym do europejskiej federacji znalazła się podobno aprobata strony rządowej, która popiera starania PZPN w tej sprawie. Z kolejnych informacji wynika, że Polska jest jednym z głównych faworytów w wyścigu o organizację tego prestiżowego turnieju, który zyskuje coraz większą popularność i zainteresowanie - poinformował bielski radny Maksymilian Pryga.

Dlatego mając na uwadze fakt, że ostatnie Mistrzostwa Świata U-20, które odbywały się m.in. na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kibiców oraz mieszkańców, zauważył, że warto już teraz zastanowić się nad wstępnym zgłoszeniem miasta jako jednego ze współorganizatorów potencjalnej imprezy, która miałaby się odbyć w Polsce.

- Oprócz oczywistych korzyści promocyjnych, sportowych i wizerunkowych wydaje się, że infrastruktura Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej, a także walory turystyczne naszego miasta są kluczowe przy ewentualnym wyborze miast gospodarzy turnieju - zauważył Pryga.

I zwrócił się z prośbą o rozważenie możliwości organizacji tego typu wydarzenia w Bielsku-Białej, a także o nawiązanie stosownego kontaktu z PZPN w celu weryfikacji naszych szans i możliwości. - Bardzo proszę o wykonanie analizy tego pomysłu przez pana prezydenta oraz merytoryczne służby zajmujące się sportem powszechnym i wyczynowym na terenie naszego miasta - zaapelował radny.

Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.