bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5231

Przygnebiający obraz Osiedla Piastowskiego. Jest interpelacja

Zaniedbane chodniki, połamane ławki. Przygnebiający obraz wyłania się z opisu Osiedla Piastowskiego w Bielsku-Białej.

Przygnebiający obraz Osiedla Piastowskiego. Jest interpelacja
Przygnebiający obraz Osiedla Piastowskiego. Jest interpelacja · fot. Google Street View


Odpowiadając na prośbę mieszkańców Osiedla Piastowskiego, wraz z przedstawicielami tego osiedla radny Piotr Ryszka dokonał przeglądu stanu dróg, chodników oraz całego otoczenia. To, co zobaczył, jest co najmniej przygnębiające.

- Należy stwierdzić, iż już od bardzo długiego czasu nie dokonano żadnych prac, które poprawiłyby nie tylko wygląd, ale i bezpieczeństwo, nie mówiąc już o komforcie życia mieszkańców. W związku z tym zwracam się z prośbą o dokonanie niezbędnych remontów - zaapelował do władz miasta przedstawiciel mieszkańców.

Lista jest długa. Remonty mają dotyczyć m.in. stacji TRAFO przy ulicy Kasztanowej -poprawa elewacji zewnętrznej, generalny remont wszystkich dróg, remont chodników, kratek ściekowych, które są zapadnięte i zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, wymiana ławek (istniejące są połamane i nie nadają się do użytku).

Według radnego konieczny jest też remont chodnika do Przedszkola Nr 23, remont schodów z ulicy Piastowskiej, przycięcie niektórych koron drzew, wykoszenie trawy, zainstalowanie kosza na zwierzęce odchody w pobliżu Przedszkola Nr 23, przegląd oznakowania dróg na tym osiedlu.

- Szanowny Panie Prezydencie, to tylko najpilniejsze sprawy, które są do szybkiego załatwienia, dlatego proszę o przychylne potraktowanie mojej interpelacji - napisał Ryszka w dokumencie, które wylądowało na biurku włodarza miasta.

Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.