bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 września 2012
  • wyświetleń: 2276

Śląska Noc Naukowców na ATH

Pisarze staropolscy nocą- intymne szczegóły z życia XVI-wiecznych artystów, magazyn części zamiennych człowieka, jak poruszyć serce?- to przykłady zajęć ze Śląskiej Nocy Naukowców, która do późnego wieczora potrwa na Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku-Białej.

To największa w województwie śląskim impreza naukowa. Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, bielska ATH oraz Śląski Uniwersytet Medyczny po raz siódmy zjednoczyły siły. W każdym ośrodku odbywają się fantastyczne pokazy, doświadczenia, eksperymenty, interaktywne wykłady oraz konkursy z nagrodami... Wszystko za darmo, tylko w ten piątek.

Na bielskich Błoniach spotkaliśmy uczniów z zespołu szkół budowlanych w Bielsku-Białej oraz gimnazjum z Jasienicy. Patryk przyszedł do budynku L ze swoją klasą. - Żeby nie było lekcji - mówi, ale przyznaje że wykład o nawigacji satelitarnej, z którego właśnie wyszedł był ciekawy. - Nawigacja dzisiaj jest przydatniejsza, niż mapa - mówi uczeń.

Noc Naukowców odbywa się w ośrodkach akademickich w całej Europie. Impreza początkowo odbywała się rzeczywiście w nocy, ale przeniesiono ją na dzień, tak aby mogli w niej uczestniczyć także najmłodsi. Na bielskiej ATH są także przedszkolaki.

- Staramy się pokazać, że nauka, którą uprawiamy na uczelni służy każdemu z nas - mówi Kazimierz Nikodem prorektor ds. nauki i finansów. Matematyk miał wykład o najpiękniejszym wzorze matematycznym na świecie dla młodzieży ze szkół średnich.

Śląska Noc Naukowa na bielskiej ATH potrwa do godziny 21.00. Każdy może wziąć w niej udział.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.