bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021
  • 15 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4845

S-52 ma powstać do 2030 r. Budowę drogi zapisano w "Polskim Ładzie"

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił Rządowy Program Budowy Dróg, który powstał w ramach "Polskiego Ładu". W dokumencie zapisano m.in. budowę drogi ekspresowej S-52 łączącej Bielsko-Białą z Krakowem. W programie pojawiło się również ukończenie drogi S-1.

S-52 ma powstać do 2030 roku. Budowę drogi zapisano w "Polskim Ładzie"
S-52 ma powstać do 2030 roku. Budowę drogi zapisano w "Polskim Ładzie" · fot. KPRM


Premier zapowiedział nowy programRządowy Fundusz Rozwoju Dróg i Program budowy 100 obwodnic - to programy, które zmieniają drogi w Polsce. Świetne efekty przynosi także Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Dzięki niemu, w ciągu ostatnich 5 lat, mapa drogowa w naszym kraju zwiększyła się o ponad 40 proc. Jest to jeden z argumentów za kontynuacją programu - premier Mateusz Morawiecki zapowiedział realizację Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych 2030.

- Ten program to blisko 300 mld zł - to program, który w głównej mierze opiera się o środki krajowe. Jesteśmy wdzięczni za środki europejskie, ale ponad 80 proc. to środki zapewnione przez system finansów publicznych państwa polskiego - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.Co się zmieni w ramach kontynuacji RPBDK?Głównym celem rządu jest dokończenie całej sieci autostrad i dróg ekspresowych w Polsce, czyli brakujących odcinków S10, S11, S12, S16, S74, przygranicznego odcinka A2, czy budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej S52. Dzięki temu, wszystkie polskie regiony zostaną połączone siecią szybkich dróg.

- Łączymy drogami nie tylko wielkie miasta, ale również miasta średnich wielkości. III RP o nich zapomniała. Dziś pokazujemy, że przyciąganie inwestorów będzie rzeczywistością, a wraz z tym tworzone będą nowe miejsca pracy. Polska jest jedna - powiedział szef rządu. Jak poinformowała Kancelaria Premiera, obecnie podejmowane działania doprowadzą m.in. do ukończenia budowy autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S-1 do 2023 roku. Według planów rządu budowa wspomnianej wcześniej drogi S-52 ma rozpocząć się w drugim kwartale 2026 roku. Nową ekspresówką kierowcy będą mogli przejechać w 4 lata później.

mp / bielsko.info, źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.