bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 września 2012
  • wyświetleń: 2410

Wichury w Bielsku i w powiecie

44 zdarzenia, to bilans wyjazdów bielskich strażaków do akcji związanych z usuwaniem szkód po silnych wiatrach jakie przetoczyły się przez teren Podbeskidzia minionej doby.

Większość interwencji miała miejsce na terenie miasta Bielsko-Biała, gdzie strażacy poza usuwaniem połamanych konarów drzew z jezdni, bądź też pojazdów, musieli również interweniować w przypadkach, gdy drzewa przewracały się na budynki.

Do takiego zdarzenia doszło w czwartek o godzinie 15.30 w Bielsku-Białej przy ulicy Szkolnej, gdzie drzewo w wyniku gwałtownego wiatru zostało wyrwane z korzeniami i opierało się o ścianę kamienicy. Drzewo stwarzało realne zagrożenie zarówno dla mieszkańców budynku, jaki i dla przechodniów. Strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej ucinali po kawału konar drzewa, aż do jego całkowitego ścięcia.

Wichury w Bielsku i w powiecie · fot. Mirosław Jamro, Pressmix


Na terenie powiatu bielskiego najwięcej zdarzeń odnotowano w gminie Porąbka, gdzie m.in. doszło do uszkodzenia dachu budynku mieszkalnego oraz w Kozach, gdzie konar drzewa oparł się o dach budynku.

new / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.