bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1833

"Kubiszówka" z dofinansowaniem z Narodowego Centrum Kultury

Kolejny grant dla Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Tym razem z programu, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury Konwersja cyfrowa domów kultury. Dzięki dofinansowaniu Kubiszówka zmodernizuje pracownię komputerową i stworzy laboratorium audiowizualne.

"Kubiszówka" z dofinansowaniem z Narodowego Centrum Kultury
"Kubiszówka" z dofinansowaniem z Narodowego Centrum Kultury · fot. UM Bielsko-Biała


Konwersja cyfrowa domów kultury to program o charakterze systemowym, uruchomiony w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego celem jest: wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej.

Program spotkał się z ogromnym zainteresowaniem instytucji kultury z całego kraju. Na konkurs wpłynęło aż 1.221 wniosków. Ostatecznie wyłoniono 200 grantobiorców, którzy otrzymają łączne dofinansowanie w kwocie 26.430.500 zł. Miejskiemu Domowi Kultury w Bielsku-Białej przyznano na realizację projektu Kultura w sieci - sieci kultury środki w kwocie 130.100 zł.

Dzięki pozyskanym funduszom w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz zostanie zmodernizowana pracownia komputerowa. Powstanie też nowoczesne laboratorium audiowizualne. Kubiszówce udało się również pozyskać środki dla Domu Kultury w Komorowicach Śląskich, który zaopiekuje się mobilnym studiem streamingowym obsługującym wszystkie placówki Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej.

- Dzięki tym inwestycjom będziemy mogli skuteczniej podnosić kompetencje kulturowe i cyfrowe mieszkańców naszego miasta oraz realizować działania animacyjne on-line - mówi kierownik Kubiszówki Iwona Kusak. - Nowy sprzęt umożliwi kontynuowanie dotychczasowych zajęć, takich jak: grafika komputerowa, fotografia czy programowanie, oraz wprowadzanie nowych form aktywności twórczej, m.in. z zakresu animacji poklatkowej czy filmu. Inwestycje te pozwolą uczestnikom zajęć odkrywać świat wirtualnych obrazów i tworzyć za ich pomocą własne twórcze wypowiedzi będące dialogiem z różnymi tekstami kultury - dodaje.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.