bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 805

Przy miejskich drogach w Bielsku-Białej będzie mniej znaków

Przy bielskich drogach będzie mniej znaków drogowych. Do MZD trafił - już w maju - odpowiedni projekt.

Przy bielskich ulicach stoją zbędne znaki drogowe
Przy miejskich drogach w Bielsku-Białej będzie mniej znaków · fot. Bronisław Szafarczyk


Wracamy do sprawy zbędnych znaków drogowych przy bielskich ulicach. Od wprowadzenia jednolitego ograniczenia prędkości w terenie zbudowanym, minęło już kilka tygodni.

- Jedna z ostatnich zmian w prawie o ruchu drogowym wprowadziła jednolity limit prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h przez całą dobę. Odpowiednio wcześnie zapowiadane ujednolicenie limitu prędkości dopuszczalnej wprowadzono w życie 1 czerwca 2021 roku - przypomniał radny Bronisław Szafarczyk.

Dlatego, jak dodaje, "wydaje się, że zarządzający ruchem dysponował wystarczającym czasem, by do zmiany odpowiednio się przygotować i sprawnie wprowadzić niezbędne korekty istniejącego oznakowania". Chodzi o zbędne obecnie znaki ograniczenia prędkości do 50 km/h.

W odpowiedzi bielski Ratusz napisał, że "zatwierdzony projekt organizacji ruchu zawierający likwidację ograniczeń prędkości do 50 km/h w obszarze zabudowanym miasta Bielsko-Biała został przekazany do Miejskiego Zarządu Dróg celem wprowadzenia". Z informacji magistratu wynika, że projekt ten wysłano do MZD już pod koniec maja.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.