bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1339

MZD złożył trzy wnioski o rządowe dofinansowanie inwestycji

Bielski MZD przygotował trzy wnioski o dofinansowanie drogowych projektów z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Lokalnych. Samorząd liczy na ich 95-procentowe bezzwrotne wsparcie.

Na ul. Kwiatkowskiego powstaną dwa nowe wiadukty
MZD złożył trzy wnioski o rządowe dofinansowanie inwestycji · fot. MZD Bielsko-Biała


Rządowy program jest skierowany do samorządów. W ciągu najbliższych kilku lat w ten sposób lokalny rozwój zasilić ma pula aż 140 mld zł, a już w tym naborze zostanie rozdysponowanych 20 mld zł. O wsparcie starać się będą bodaj wszystkie polskie miasta i gminy. W najbliższym rozdaniu najwyżej punktowane mają być projekty drogowe. Nie dziwi więc, że prezydent miasta Jarosław Klimaszewski zarekomendował aplikowanie w tym zakresie. W lipcowym naborze samorząd może zgłosić trzy wnioski. Jeden bez kwotowego ograniczenia, drugi którego wartość nie może przekroczyć 30 mln zł oraz najmniejszy, którego górna granica nie może być wyższa niż 5 mln zł.

- Gmina zdecydowała się więc na złożenie trzech wniosków, po jednym z każdej kategorii. Najdroższy (jako zadanie bez ograniczenia kwotowego) opiewa na szacowaną kwotę 290 mln zł i dotyczy projektu pod nazwą „Budowa Północnej Śródmiejskiej Obwodnicy w Bielsku-Białej”. W kategorii do 30 mln zł MZD zgłosił projekt „Rozbudowy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego wraz z budową obiektu mostowego nad LK nr 139”. Trzeci projekt w kategorii do 5 mln zł to „Rozbudowa skrzyżowania ul. Wyzwolenia z ul. Wincentego Witosa w Bielsku-Białej”. Drogowcy szacują jego koszt na 4,7 mln zł - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Wszystkie wnioski złożone w ramach Programu Inwestycji Lokalnych oceni specjalna komisja pod przewodnictwem premiera rządu, a o wynikach dowiemy się najprawdopodobniej we wrześniu tego roku.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.