bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 lipca 2021
  • wyświetleń: 809

W czym może pomóc księgowa? Jakie są oferty nowoczesnych biur rachunkowych?

Materiał partnera:

Współcześnie działające biura rachunkowe to znacznie więcej niż sprawnie i rzetelnie prowadzona księgowość.

Whitpress


Oferta biura rachunkowegoCzasy kiedy biuro rachunkowe zajmowało się wyłącznie obsługą księgową, a księgowa kojarzyła się z wystawianiem i rozliczaniem faktur, obliczaniem wysokości podatku dochodowego i podatku VAT dawno już minęły. Współcześnie działające biura rachunkowe oferują bowiem swoim klientom szereg usług, które mają na celu ułatwienie i usprawnienie prowadzonej przez nich działalności. Warto wspomnieć tu choćby o licznych usługach doradczych, takich jak doradztwo księgowe, finansowe, czy wsparcie podatkowe.

Naturalne jest, że dla niektórych przedsiębiorców dobrze prowadzona księgowość to wyłącznie bieżące prowadzenie ksiąg rachunkowych i rozliczeń, przygotowywanie sprawozdań, ustalanie dochodu do opodatkowania i sporządzanie deklaracji podatkowych, prowadzenie rejestrów, przechowywanie dokumentacji, czy reprezentowanie przed urzędem skarbowym lub ZUS. Wielu oczekuje jednak kompleksowego wsparcia i uczestniczenie biura rachunkowego w działalności firmy.

Doradztwo księgoweWarunkiem sprawnie i skutecznie prowadzonej księgowości w firmie jest dobór optymalnych rozwiązań, które przewidziane są przepisami prawa. Określenie rodzaju prowadzonej ewidencji księgowej lub formy opodatkowania, a tym samym(to jest już doradztwo podatkowe) Wybór najlepszego sposobu organizacji pracy księgowej w firmie to elementy szeroko rozumianej usługi doradztwa księgowego. Biura księgowe oferują także merytoryczne wsparcie podczas reorganizacji pracy firmy lub zmiany formy prowadzonej działalności gospodarczej. Co więcej, wiele z nich wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, przygotowuje indywidualne oferty dopasowane do ich potrzeb.

W ramach doradztwa księgowego przedsiębiorcy mogą otrzymać także szkolenia z budowania działów finansowo-księgowych, ale i kompleksowe zarządzanie projektami i programami księgowymi dedykowanymi danej firmie. Usługi takie świadczy m.in. księgowa 5+ Consulting Bielsko Biała.

Doradztwo finansowePrzenalizowanie kondycji finansowej firmy i wskazanie najkorzystniejszych finansowo rozwiązań to obszar działań doradcy finansowego. W ramach tej usługi liczyć można przede wszystkim na szeroką wiedzę oraz znajomość aktualnych produktów dostępnych na rynku, a także na szczegółowe porady i wyjaśnienie wyboru takich, a nie innych instrumentów.

Biura rachunkowe świadczące usługę doradztwa finansowego oferują nie tylko analizę bieżącej sytuacji w firmie, ale też pomoc w wyborze banku, w którym zaciągnięty może zostać kredyt na rozwój działalności. Mogą również udzielać wsparcia przy dokonywaniu inwestycji, w taki sposób, aby osiągnąć maksymalny zysk w jak najkrótszym czasie. Takie działania doradcze księgowej pozwolą na zaoszczędzenie czasu i podniesienie efektywności prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności.

Doradztwo biznesowe i podatkoweW ofercie obecnie działających biur rachunkowych znaleźć można również doradztwo biznesowe. Sprowadza się ono do wsparcia przedsiębiorcy w prowadzeniu działalności tak, aby osiągać coraz większe ekonomiczne korzyści. Nie tylko bowiem odpowiednio prowadzona księgowość, ale także optymalizacja prowadzonych działań może przynieść taki efekt. Doradztwo biznesowe obejmuje zatem m.in. planowanie strategii marketingowych i wizerunkowych, opracowanie modelu reorganizacji wybranych działów w firmie.

Warto zauważyć, że choć biuro rachunkowe nie może prowadzić usługi doradztwa podatkowego sensu stricto - uregulowane zostało ono bowiem przepisami ustawy i przewidziane jest dla określonych prawem podmiotów - to jednak wiedza i doświadczenie osób prowadzących księgowość firm może być traktowana jako istotne wsparcie w tej dziedzinie. Co więcej, biura rachunkowe, również biuro rachunkowe 5+ consulting, podejmują współpracę z doradcami podatkowymi, dzięki czemu mogą zabezpieczyć swoim klientom usługi z zakresu podatków.