bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2021
  • wyświetleń: 3246

50-latka kierowała samochodem pod wpływem narkotyków

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 50-letnią kierującą osobowym mitsubishi podejrzewaną o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków, która posiadała przy sobie amfetaminę, a jej 46-letni znajomy, z którym podróżowała, również miał kilka porcji tego narkotyku. Para usłyszała zarzuty, grożą im kary nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Hybrydowy radiowóz trafi do KMP w Bielsku-Białej - 8.12.2020
50-latka kierowała samochodem pod wpływem narkotyków · fot. KWP Katowice


W nocy ze środy na czwartek policjanci z wydziału prewencji prowadzili patrol wywiadowczy na terenie Bielska-Białej. - W rejonie ulicy Strażackiej w Wapienicy zauważyli pojazd, który poruszał się ze znaczną prędkością, wykonując gwałtowne manewry na pustej drodze. Postanowili skontrolować osobówkę. Po zatrzymaniu samochodu zauważyli, że siedząca za kierownicą 50-latka zachowuje się jak osoba pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło, że jest pod ich wpływem. W trakcie czynności stróże prawa ujawnili u niej oraz jej 46-letniego znajomego, razem z którym jechała po kilka porcji amfetaminy - informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Obydwoje zostali zatrzymani. W trakcie przeszukania mieszkania kobiety policjanci znaleźli jeszcze tabletki ecstasy i marihuanę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obydwoje usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. 50-latka jest także podejrzewana o prowadzenie pojazdu pod ich wpływem, za co grożą 2 lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O ich losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.