bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 lipca 2021
  • wyświetleń: 673

Jak wybrać platformę dla sklepu online?

Materiał partnera:

Od wyboru platformy dla sklepu e-commerce w dużej mierze zależy nie tylko komfort twoich klientów podczas zakupów, ale i możliwości rozwoju twojego biznesu online. Dlatego do tego wyboru warto podchodzić bardzo uważnie.

Wybór platformy sklepowej a rozwój biznesu e-commerceNa samym początku warto podkreślić, że wybór sklepu online to nie tylko doraźne rozwiązanie pozwalające ci sprzedawać produkty lub usługi w internecie. Dzisiaj sklep internetowy to tylko część szeregu rozbudowanych procesów e-commerce, które pozwalają rozwijać biznes w sieci. Warto więc na sklep internetowy spojrzeć nie tylko pod kątem zarządzania jego zawartością czy obsługi zamówień oraz estetyki i wielości szablonów, ale przede wszystkim pod kątem możliwości rozbudowy wybranych na początku rozwiązań, dostosowywania funkcjonalności do ewoluującego biznesu. Ważne, aby rozwiązania e-commerce, takie jak platforma sklepów internetowych Selly były skalowalne, nie hamowały rozwoju twojego biznesu, a go umożliwiały i mu sprzyjały.

Koszty nie tylko wdrożenia, ale i utrzymaniaJednym z ważniejszych kryteriów wyboru platformy e-commerce są oczywiście koszty wdrożenia sklepu. Warto jednak spojrzeć na nie trochę szerzej i przyjrzeć się także kosztom utrzymania, także tym związanym z rozbudową funkcjonalności, wprowadzeniem korekt w sposobie działania sklepu. Warto sprawdzić, jak funkcjonuje pomoc techniczna na platformie, jak przebiegają kolejne wdrożenia, jak wygląda rozłożenie kosztów za pracę zespołu specjalistów. Dopiero uzbrojeni we wszystkie tego typu informacje możemy realnie porównywać oferty cenowa konkretnych platform e-commerce.

Bogactwo funkcjonalnościRozwój twojego sklepu w dużej mierze zależy od tego, jak oceniają korzystanie z niego klienci. Tutaj także wiele zależy od platformy, która daje mniejsze lub większe możliwości dostosowania sposobów prezentacji produktu, opcji dostawy, płatności, możliwości swobodnego filtrowania produktów, powiadamiania o realizacji zamówienia przez SMS czy zapamiętywania koszyka. Wiele z tych rozwiązań przekłada się nie tylko na ocenę sklepu przez klientów, ale i kluczowy przecież poziom konwersji.

SEO friendlyNa twoją widoczność w sieci ogromny wpływ ma pozycjonowanie sklepu i jego optymalizacja pod kątem SEO. I tutaj ponownie - platforma może ci dawać mniej lub więcej możliwości wdrożenia różnego rodzaju działań SEO. Ważne jest tutaj zarówno określenie nagłówków H1 na każdej podstronie, jak i optymalizacja metadanych, zapobieganie duplikacji treści czy też możliwość stworzenia bloga, landing page oraz FAQ.