bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2021
  • 2 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1692

Można wziąć udział w konsultacjach nt. prac na linii kolejowej nr 139

Za nami:

2 i 3 sierpnia odbędą się spotkania konsultacyjne w sprawie rozwoju kolejnictwa w naszym regionie. Projekt obejmuje prace na linii kolejowej nr 139 pomiędzy stacją Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała a granicą polsko-słowacką w rejonie stacji Zwardoń.

Reklama

Można wziąć udział w konsultacjach nt. prac na linii kolejowej nr 139
Można wziąć udział w konsultacjach nt. prac na linii kolejowej nr 139 · fot. UM Bielsko-Biała


Konsorcjum firm Arcadis sp. z o.o. (lider)/ Infra - Centrum Doradztwa sp. z o.o./ Instytut Kolejnictwa, jest wykonawcą projektu pn. Opracowanie studium wykonalności dla zadania „Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice - Bielsko Biała - Żywiec - granica Państwa". Wszystkich zainteresowanych wykonawcy zapraszają na spotkania konsultacyjne.

Spotkania mają na celu zaprezentowanie najważniejszych informacji o wariantach wybranych do dalszych analiz. Przedstawione zostaną realizowane i planowane działania, oczekiwania społeczne w zakresie infrastruktury kolejowej, a także odpowiedzi na zgłoszone wnioski i postulaty z pierwszej tury konsultacji oraz ich wpływ na zakres projektu.

Projekt jest realizowany na zlecenie zarządcy infrastruktury kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W ramach studium wykonalności przeanalizowane zostaną różne warianty modernizacji linii kolejowej w celu wyselekcjonowania optymalnego wariantu realizacji inwestycji. Następnie dla wybranego wariantu inwestycji zostanie sporządzona dokumentacja dla dalszych etapów realizacji przedsięwzięcia.

Spotkania konsultacyjne odbędą się w formie wideokonferencji online przy wykorzystaniu oprogramowania Microsoft Teams. Planowane są dwa spotkania:
  • 2 sierpnia (poniedziałek, o godz. 10.00 - spotkane dotyczące elementów inwestycji zlokalizowanych na terenie powiatu bielskiego oraz miasta Bielsko-Biała;
  • 3 sierpnia (wtorek) o godz. 10.00 - spotkane dotyczące elementów inwestycji zlokalizowanych na terenie powiatu żywieckiego.


Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach prosimy o przekazanie swojego zgłoszenia na adres: konsultacje.lk139@infracd.pl do 30 lipca.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.