bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 września 2012
  • wyświetleń: 2178

Zatrzymani za fałszywy alarm

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w bielskim sądzie. Sprawcom grozi za to do ośmiu lat więzienia; będą też musieli uregulować koszty akcji sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Telefon z informacją o podłożeniu bomby odebrano w bielskim sądzie w ubiegłą środę. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Ewakuowano ponad 150 osób, a policyjni pirotechnicy przeszukali budynek. Alarm okazał się fałszywy.

Policjanci pracujący nad sprawą szybko ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 28-letni bielszczanin, który w tym dniu miał zostać skazany przez sąd za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna na dzień przed rozprawą umówił się ze swoim 30-letnim kolegą, że wspólnie zadzwonią do sądu, informując o podłożeniu ładunku wybuchowego. Mężczyzna myślał, że w ten sposób odroczy wymierzenie kary.

Sprawcy, chcąc zatrzeć ślady przestępstwa, zniszczyli telefon i kartę, z której wykonali połączenie. Ich personalia policjanci ustalili już następnego dnia. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty i przyznali się do wywołania fałszywego alarmu.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.