bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 lipca 2021
  • wyświetleń: 2198

BMW skradzione w Komorowicach odnalezione w Aleksandrowie Kuj.

Policjanci z Bielska-Białej razem ze śledczymi z Aleksandrowa Kujawskiego odzyskali warty blisko 150 tysięcy złotych samochód marki BMW, skradziony w bielskich Komorowicach. Stróże prawa w związku z tą kradzieżą zatrzymali 39-letniego mieszkańca Aleksandrowa Kujawskiego. Za pomoc w ukryciu skradzionego pojazdu grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

Reklama

policja, wydział kryminalny, policjant, mundur, kryminalni
BMW skradzione w Komorowicach odnalezione w Aleksandrowie Kuj. · fot. KMP Bielsko-Biała


21 lipca jeden z mieszkańców bielskich Komorowic zawiadomił o kradzieży spod swojego domu luksusowego samochodu marki BMW. Według informacji przekazanych przez jego właściciela, do kradzieży doszło kilka godzin wcześniej, a pojazd wraz ze znajdującym się w nim wyposażeniem warty był blisko 153 tysiące złotych. Na miejsce natychmiast zostali skierowani stróże prawa z bielskiej komendy i czwartego komisariatu.

- Dzięki osobistemu zaangażowaniu samego pokrzywdzonego i sprawnie podjętym działaniom po jego kradzieży, policjanci szybko ustalili, że skradzione bmw znajduje się na terenie Aleksandrowa Kujawskiego. Śledczy z Bielska-Białej skontaktowali się z Komendą Powiatową Policji w Aleksandrowie Kujawskim i stróże prawa jeszcze tego samego dnia odnaleźli skradziony samochód oraz zatrzymali 39-letniego mieszkańca tego miasta, mającego związek z kradzieżą. Mundurowi wkroczyli w ostatniej chwili, gdyż pojazd miał już częściowo zdemontowane elementy nadwozia i wyposażenia - informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Za pomoc w ukryciu skradzionego pojazdu grozi mu kara nawet 5 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, zakazał opuszczania kraju i zastosował poręcznie majątkowe. Postępowanie w sprawie kradzieży prowadzą teraz śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.