bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 września 2012
  • 30 września 2012
  • wyświetleń: 2324

"Kubiszówka" do końca stycznia

Popularna "kubiszówka" będzie działała w nowej formule, jako Miejski Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Do nowej siedziby - budynku, w którym mieści się aula i klasy IV LO, wprowadzi się po remoncie. Bielscy radni przegłosowali uchwałę o likwidacji Centrum Wychowania Estetycznego z dniem 31 stycznia 2013 r.

Decyzję w tej sprawie, tak jak na poprzednich sesjach poprzedziła gorąca dyskusja. Grażyna Staniszewska pytała m.in. czy wszyscy nauczyciele i zajęcia zostaną przeniesione do nowej placówki, o nazwę instytucji oraz o remont. Grzegorz Puda i Andrzej Gacek chcieli wiedzieć, ile będą kosztowały remont i przenosiny placówki. Przeciw likwidacji "kubiszówki" było 5 radnych: 4 z PiS oraz Staniszewska. Jedna osoba, także radny PiS, wstrzymała się od głosu. W kolejnej uchwale radni zdecydowali o przekazaniu placówki do Miejskiego Domu Kultury.

Na razie, do końca stycznia "kubiszówka" działa na starych zasadach. CWE od lutego będzie placówką kultury, a nie jak dotychczas oświatową. Utworzy jedenasty dom kultury w Bielsku-Białej. W planach nowy dom kultury ma działać w nowym miejscu od lutego. W praktyce, przenosiny będą możliwe po zakończeniu remontu i adaptacji budynku pod nowe cele. Inwestycja jest na etapie załatwiania pozwolenia na budowę.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.