bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 1170

Niemcy opiekunka. Praca w opiece - wymagania i korzyści.

Materiał partnera:

W latach 80. ubiegłego wieku praca za zachodnią granicą była synonimem luksusu i przedsiębiorczości. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Dziś jest to raczej naturalny bieg rzeczy. Chcesz zarabiać dobre pieniądze, a masz poczucie, że warunki w naszym kraju Ci nie sprzyjają? Wyjeżdżasz do Niemiec na kilka miesięcy.

Może to być metoda na podreperowanie budżetu, sposób na zgromadzenie kapitału na własne cele albo po prostu normalne źródło zarobkowania. Niezależnie od motywacji, praca w Niemczech jako opiekunka jest dobrym wyborem, ale nie dla każdego. Sprawdź, jakie są obowiązki opiekunki osób starszych w Niemczech, gdzie znajdziesz legalne zatrudnienie, co zapewni Ci pracodawca i czego wymaga.


Co należy do obowiązków opiekunki w Niemczech?Wiele osób wciąż myśli, że praca opiekunki polega wyłącznie na towarzyszeniu seniorowi w życiu codziennym. Zabawianiu go grami planszowymi, rozmową, wożenie na zajęcia i zwiedzanie z nim miasta. To się oczywiście zdarza. Niektóre starsze osoby są w dużej mierze samodzielne i potrzebują jedynie kogoś, z kim będą spędzać czas. Jednak takie oferty należą do rzadkości.

Opiekunka zazwyczaj pomaga seniorowi w czynnościach higienicznych, ubieraniu i rozbieraniu. Prócz tego w wielu miejscach pracy do Twoich obowiązków może należeć przygotowywanie posiłków zgodnych z dietą podopiecznego oraz utrzymywanie w porządku wspólnie użytkowanych powierzchni. Wyjątkiem są domy, w których zatrudniono do tego inne osoby lub korzysta się z cateringu.


Jakie korzyści daje praca w Niemczech w opiece?Jeśli wykonywanie powyższych obowiązków Cię nie przeraża, jest to dobry znak. Niemiecka agencja opiekunek musi się stosować do wymagań odnośnie minimalnej płacy za pracę w sektorze opieki w Niemczech. Kwota ta wyrażana jest w euro, co oznacza, że w przeliczeniu na nasze warunki jest to pensja rzeczywiście godna i uczciwa.

Prócz tego pracodawca ustala klarowne zasady przyznawania premii i wypłaca dodatek za pracę w święta. Ponieważ opiekunki nie ponoszą kosztów przejazdu za granicę, zakwaterowania i wyżywienia, tylko od nich zależy, jak spożytkują zarobioną kwotę.

Praca jako opiekunka Niemcy a zastępstwo przy seniorze.Kolejną korzyścią jest to, że po pięciu przepracowanych latach na terenie Niemiec można się starać o niemiecką emeryturę. W tym miejscu trzeba jednak wspomnieć, że polska opiekunka pracuje zazwyczaj na kontrakcie. Oznacza to, że wyjeżdża za granicę na ściśle określony czas. Później wraca do siebie, by odpocząć i zregenerować siły. W tym czasie zastępuje ją jej zmienniczka.

W Niemczech opiekunka może również wskazać, że chciałaby wracać do domu na święta. Ponieważ senior nie może zostać bez opieki, agencja wyznacza na ten czas zastępstwo. Praca na zastępstwie jest poszukiwana głównie przez osoby, które chciałyby sprawdzić, czy to coś dla nich. Zastępstwa chętnie biorą również te opiekunki, które chcą w krótkim czasie zarobić więcej ze względu na świąteczne stawki.

Kto ma szansę na zdobycie oferty pracy dla opiekunek w Niemczech?
Wiesz, kto najlepiej sprawdza się w pracy w opiece? Osoby opiekuńcze. Proste, prawda? A jednak bardzo istotne. Jeśli masz w sobie nieprzebrane pokłady empatii i cierpliwości, senior poczuje się przy Tobie bezpiecznie i spokojnie. Borykając się z ograniczeniami ruchowymi, a często także z przewlekłym bólem, naprawdę nie skorzysta na kontakcie z człowiekiem nerwowym i oschłym.

Prócz tego liczy się to, jak radzisz sobie z organizacją. Będziesz mieć pod swoimi skrzydłami osobę w dużej mierze od Ciebie zależną. Pozytywne nastawienie do wykonywanych obowiązków również bardzo Ci się przyda. Podobnie jak sprawność fizyczna - zwłaszcza gdy Twój podopieczny wymaga pomocy w poruszaniu się.


Praca w opiece w Niemczech a znajomość języka niemieckiego.Tak, to konieczne. Jeśli nie znasz niemieckiego, musisz podszkolić się w tym zakresie, nim poszukasz pracy w Niemczech jako opiekunka. Dlaczego? Pomyśl, co zrobisz, gdy senior zasłabnie. Może wówczas mówić niewyraźnie. Jak zrozumiesz, co mu dolega? Jak przekażesz informacje wezwanym służbom medycznym? Jak pokierujesz je na miejsce docelowe, jeśli dojazd nie jest oczywisty, a liczy się każda minuta?

Właśnie dlatego poważne agencje poszukują przede wszystkim osób, które posiadły umiejętność komunikacji po niemiecku w stopniu płynnym. Nie chodzi tu o niuanse gramatyczne, ale o bezpieczeństwo ludzi, którzy powierzą w Twoje ręce pokaźny kawałek swojego życia.

Gdzie szukać pracy jako opiekun lub opiekunka osób starszych Niemcy?Nie musisz szukać daleko. Jesteśmy niemiecką agencją opiekunek z siedzibą w Landau. Stale zatrudniamy opiekunki z Polski, doceniając ich solidność i zaangażowanie. Do kontaktu z polskimi kandydatami i kandydatkami wyznaczyliśmy osoby, które porozumiewają się w Waszym ojczystym języku. Zapewniamy wdrożenie do pracy i niezbędne szkolenia. Oferujemy wsparcie rezydenta w języku polskim i atrakcyjne wynagrodzenie.

Chcesz sprawdzić, czy znajdziemy nić porozumienia? Aplikuj na stanowisko opiekunki poprzez formularz na naszej stronie internetowej Jobs.pricura.de/pl/ . Damy Ci znać, czy we wskazanym przez Ciebie terminie jesteśmy w stanie zapewnić Ci zatrudnienie.