bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 lipca 2021
  • wyświetleń: 3040

[FOTO] Niecodzienny patrol pojawił się na ulicach Bielska-Białej

Osoby podróżujące w sobotę ulicami Bielska-Białej mogli natknąć się na niecodzienny patrol. W dniu Św. Krzysztofa, patrona wszystkich podróżnych, policjanci drogówki i przedstawiciele bielskiego Caritasu apelowali o bezpieczną i odpowiedzialną jazdę.

Reklama

Niecodzienny patrol pojawił się na ulicach Bielska-Białej - 24.07.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz ks. Tomasz Niedziela z Caritas diecezji Bielsko-Żywieckiej, zorganizowali wspólną akcję pod nazwą „Ze Świętym Krzysztofem bezpiecznie do celu”. Niecodzienny patrol pojawił się w Bielsku-Białej na ulicy Wyzwolenia, na placu w rejonie Bazyliki, oraz na ulicy Katowickiej w okolicach OSP.

- Napotkani podróżni mogli liczyć na drobny upominek, który miał im przypominać o bezpieczeństwie podczas podróży. Kierujący samochodami otrzymywali apteczki samochodowe, obrazki i breloczki ze Świętym Krzysztofem, odblaski, poradniki dotyczące bezpiecznej jazdy. Motocykliści dodatkowo szarfy odblaskowe. Natomiast rowerzyści książeczkowe kodeksy drogowe, elementy obowiązkowego wyposażenia rowerów, w tym oświetlenie rowerowe, odblaski, dzwonki. Nie brakowało osób, które na widok patrolu same zatrzymywały swoje samochody i prosiły o specjalny obrazek. Policjanci drogówki i ksiądz apelowali o bezpieczeństwo za kierownicą, przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń, a nade wszystko o odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego - informuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Pamiętajmy, że na drodze jest miejsce dla wszystkich, a to, czy dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Postawmy więc na kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego. Wówczas każda podróż stanie się przyjemnym doświadczeniem i doskonałym sposobem na bezpieczne dotarcie do celu czego wszystkim kierowcom życzymy - podkreśla przedstawiciel bielskich policjantów.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.