bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 lipca 2021
  • wyświetleń: 1205

Konstrukcje fotowoltaiczne - co musisz o nich wiedzieć?

Materiał partnera:

Mogłoby się wydawać, że o fotowoltaice wiemy już niemalże wszystko. Jednak jak się okazuje, wciąż nie każdy wie, z czym wiąże się inwestycja w energię słoneczną i z spośród jakich wyborów możemy skorzystać. Techniczne aspekty montażu systemów fotowoltaicznych to jedno, ale znacznie ważniejsze są możliwości gwarantowane przez moduły słoneczne. Dowiedz się wszystkiego na temat fotowoltaiki - zarówno jako jej obecny, jak i potencjalny właściciel!

Konstrukcje fotowoltaiczne - co musisz o nich wiedzieć?


Systemy hybrydowe - czym są i jakie znajdują zastosowanie?Fotowoltaika wykorzystywana jest również w systemach hybrydowych, czyli hybrydowe rozwiązania łączące systemy fotowoltaiczne i dedykowane magazyny energii (baterie). Systemy te zostaną szczególnie docenione w przypadku, gdy oczekiwana jest ponadprzeciętna stabilność i bezpośredni dostęp do energii elektrycznej dostępnej niemal od ręki. Zintegrowanie ogniw modułu magazynującego pozwala na pozyskiwanie energii z ogniw, w przeciwieństwie do systemów pobierających energię z sieci.

Gdzie najlepiej sprawdzą się systemy hybrydowe?

  • przy sezonowo większym poborze energii,
  • wtedy, gdy system słoneczny nie produkuje energii (w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi),
  • przy braku dostaw energii z sieci.
  • Fotowoltaika, czyli inwestycja w bezpieczeństwo


Standardowe rozwiązania energetyczne nie gwarantują jej użytkownikom i beneficjentom podstawowej i jednej z najważniejszych kwestii - niezależności i bezpieczeństwa. Niczym nieograniczony dostęp do własnej sieci energetycznej jest przywilejem i nieocenioną zaletą stosowania systemów słonecznych, które dostarczają nam energię niemal bez przerwy. Dodatkowo właściciele modułów fotowoltaicznych nie muszą martwić się o podwyżkę cen za prąd, co gwarantuje bezpieczeństwo finansowe.

Bezpieczeństwo konstrukcji systemu fotowoltaicznego można zapewnić na kilka sposobów - inwestując w wysokiej klasy produkty i elementy montażowe, a także zlecając montaż instalacji przez profesjonalistów. W ten sposób zapewnisz konstrukcji fotowoltaicznej odporność na deszcz, śnieg, wysokie temperatury i promieniowanie słoneczne.

Oddawanie nadmiaru energii słonecznejProces pozyskiwania energii alternatywnej wiąże się z naddatkiem energetycznym, który może być magazynowany w odpowiednich akumulatorach. Środowiska naukowców i montażystów zastanawiają się nad praktycznością tego rozwiązania, dlatego w kilku zdaniach odpowiemy, czy warto inwestować w tego typu akumulator. W skali roku nadwyżki prądu potrafią być spore - trafiają one do sieci, z której właściciel fotowoltaiki z końcem roku otrzymuje zwrot, jednak prawdą jest to, że w zależności od sezonu energia elektryczna pozyskiwana ze słońca może być różna. Zimą czy nocą zgromadzenie energii jest trudniejsze, dlatego stworzono akumulatory, które magazynują energię i przekazują ją do wykorzystania wtedy, kiedy jest to konieczne, aż do kolejnego cyklu. O praktyczności zastosowania akumulatora warto porozmawiać ze specjalistą, który zna warunki systemu fotowoltaicznego.

Fotowoltaika - co najważniejsze?Serce każdego systemu słonecznego stanowi konstrukcja fotowoltaiczna, której technologia powinna powstawać w oparciu o wydajne, nowoczesne i skuteczne technologie. Jeżeli poszukujesz hurtowni fotowoltaicznej, w której zaopatrzysz się w niezbędne elementy przeznaczone do systemów fotowoltaicznych, zapoznaj się z ofertą Plant.Tech. Pracują tam profesjonaliści, którzy odpowiedzą na każde, nurtujące Cię pytanie.