bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 lipca 2021
  • wyświetleń: 849

Jakie stanowiska IT są najbardziej poszukiwane w 2021 roku?

Materiał partnera:

Prawda jest taka, że żaden wykwalifikowany pracownik IT, nieważne jakiej dyscypliny, nie powinien mieć dziś kłopotów ze znalezieniem pracy. Ani w dużym mieście, ani w mniejszych miejscowościach, ponieważ praca IT odbywa się dziś w dużej części zdalnie. Jednak jeśli mielibyśmy wskazać na kilka wyszczególnionych specjalności IT, to lista poniżej będzie wiarygodna i oparta na faktach dotyczących rynku zatrudnienia w branży IT.

Dlaczego pracownicy IT są rozchwytywani na rynku?Rosnąca rola technologii informatycznych, ich obecność w naszym życiu na każdym kroku, niepohamowany rozwój cyfrowy - to wszystko sprawia, że dziś pracownicy IT nie mają najmniejszych kłopotów ze znalezieniem pracy, ponieważ zauważamy sukcesywny przyrost zainteresowania usługami IT i ich rozwój. To znak czasów. Obecnie to, co w socjologii nazywa się “zaufaniem technologicznym”, a więc wiarą w sprawne działanie systemów informatycznych, staje się sprawą kluczową. Za sprawę tę odpowiadają wykwalifikowani pracownicy IT, którzy dbają o systemy, z których korzystamy na co dzień i - od czasu do czasu - proponują nam nowe rewolucje w dziedzinie cyfrowej. Innowacyjność sektora IT i jego współczesna niezbędność powodują, że właściwie każde stanowisko w branży IT pozostaje obsadzone, a nowych przybywa. Zawody związane z IT są na rynku pracy najlepiej wynagradzane i najbardziej poszukiwane.

Najbardziej poszukiwane stanowiska ITWspółczesna praca wymaga ciągłego doskonalenia się. Zatem rozwiń swój talent, aby zajmować wyższe pozycje zawodowe: https://mindworkers.pl/rozwin-swoj-talent/.

Jak powiedzieliśmy, każda dyscyplina IT cieszy się w tej chwili wielkim wzięciem i każda specjalizacja IT natrafi na dobre oferty i warunki pracy. Powiedzmy natomiast o specjalizacjach IT, które wyróżniają się szczególnie - należą do zawodów deficytowych a ich przedstawiciele są najbardziej poszukiwani na rynku w roku 2021.

ProgramistaProgramiści, czyli osoby posługujące się językami programowania, są obecnie jedną z najczęściej poszukiwanych specjalności. Programiści pracują głównie dla dużych firm lub na własną rękę. Trudno dziś o dobrego programistę z kierunkowym wykształceniem - firmy walczą o każdą taką osobę a rynek pracy pozostaje nienasycony.

Specjalista SEOZa każdym razem gdy firma zamierza prowadzić jakąś kampanię promocyjną lub po prostu zaistnieć w internecie - co jest dziś przecież koniecznością - potrzebni będą specjaliści SEO. Oni również zarabiają znacznie powyżej średniej krajowej i są poszukiwanymi pracownikami.

Specjalista do spraw bezpieczeństwa sieci informatycznych
Już tak proste rzeczy jak to, że każda firma posiada jakiś serwer, korzysta z internetu, utrzymuje własne skrzynki mailowe, itd. sprawia, że całość infrastruktury informatycznej koniecznie trzeba zabezpieczyć przed niepowołanym dostępem. Specjaliści od bezpieczeństwa IT dbają także o jakość systemów firmowych i przeprowadzają ich aktualizacje. Są niezastąpieni praktycznie w każdym zakładzie pracy.

GrafikPraca grafika jest wyceniana bardzo wysoko. Istnieje bowiem wielkie zapotrzebowanie na komunikaty graficzne, które później mogą być dostępne w przestrzeni publicznej. Specyfiką współczesnej kultury jest jej “obrazkowość” - graficy tak naprawdę projektują to, co widzimy na co dzień na ulicach miast, w telewizji, na okładkach gazet, szyldach, billboardach, itd.


Specjaliści od baz danych i serwerówZajmowanie się tak zaawansowanymi i wymagającymi wiedzy sprawami jak dobre funkcjonowanie serwerów albo obsługa niekiedy bardzo rozległych baz danych, również wymagają odpowiedniego przygotowania informatycznego. Fachowcy w tych dziedzinach bez problemu znajdują pracę w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, mediach.

Najbardziej poszukiwane stanowiska IT w roku 2021Gdzie znaleźć skuteczne doradztwo w IT? Ta potrzeba staje się coraz pilniejsza dla wielu firm, które korzystają z systemów informatycznych. Przy czym zwykle będziemy potrzebowali doradztwa kompleksowego, obejmującego szeroki zakres umiejętności IT.

Prawda jest taka, że nie możemy prowadzić naszych biznesów bez obsługi informatycznej. Nawet najmniejsze firmy nawiązują kontakt z pracownikami różnych specjalizacji IT. Nadal jest bowiem tak, że wysokie kwalifikacje informatyczne to przepustka do świetnej kariery zawodowej.