bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 września 2012
  • wyświetleń: 1844

Uratowali z pożaru kobietę

We wtorek w nocy strażacy z płonącego budynku uratowali kobietę. Pożar wybuchł w budynku mieszkalnym mieszczącym się w Bielsku-Białej przy ulicy Cieszyńskiej.

O godzinie 1.25 strażaków o zdarzeniu poinformował mieszkaniec pobliskiego bloku, który dostrzegł pożar. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, pożarem objęte było całe poddasze budynku. Strażacy weszli do płonącego budynku i ewakuowali z niego przytomną kobietę, którą następnie przekazano zespołowi pogotowia ratunkowego.

W akcji wzięło udział 64 strażaków, w czasie gaszenia pożaru eksplodowała butla z gazem, na szczęście nikomu nic się nie stało. Po ugaszeniu pożaru poddasza, rozpoczęły się prace rozbiórkowe konstrukcji dachowej. Kontrola kamerą termowizyjną pozwoliła na lokalizacje pożaru ukrytego w drewnianym stropie. Następnie zarządzono ewakuacje wartościowego mienia znajdującego się na parterze. Drogocenne mienie to przede wszystkim liczne antyki zgromadzone przez właściciela budynku. Po przeniesieniu przedmiotów do sąsiedniego pomieszczenia, rozebrano nadpalony strop.

Uratowane mienie przedstawia znaczną wartość, którą ze względu na liczne nagromadzenie oraz rodzaj nie można wycenić w czasie prowadzonych działań. Działania zakończono o godzinie 5:40, przyczynę pożaru ustala policja.

new / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.