bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2021
  • 23 lipca 2021
  • wyświetleń: 1858

Miasto Bielsko-Biała otrzymało 5,7 mln zł dotacji z budżetu UE

Miasto Bielsko-Biała otrzymało dokładnie 5 764 364,11 złotych dotacji z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na zadanie pod nazwą "Termomodernizacja bielskich placówek oświatowych - II etap oraz siedziby Centrum Usług Wspólnych w Bielsku-Białej".

Reklama

ratusz
Ratusz w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Umowy na dotację z Unii Europejskiej na realizację projektów w zakresie efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej zostaną wręczone przedstawicielom samorządów, w tym miasta Bielsko-Biała, w piątek, 23 lipca.

Projekt polega na termomodernizacji Centrum Usług Wspólnych i placówek oświatowych, na poziomie przedszkolnym i podstawowym należących do miasta Bielsko-Biała, tj. Przedszkola nr 35 przy ulicy Spółdzielców 17, Przedszkola nr 23 przy ulicy Pod Grodziskiem 6, Przedszkola nr 50 przy ulicy Łagodnej 27a, Szkoły Podstawowej nr 26 przy ulicy Złoty Potok.

Ogólny zakres termomodernizacji polegać będzie na ociepleniu przegród zewnętrznych (dachów, stropodachów i ścian), wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie instalacji centralnego ogrzewania, montażu instalacji fotowoltaicznej, wymianie instalacji wodno-kanalizacyjnej, modernizacji instalacji elektrycznej. Celem projektu jest zwiększenie efektywności energetycznej w sektorze publicznym, a tym samym zmniejszenie zużycia energii i poprawa jakości powietrza.

mp / bielsko.info

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.