bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 1715

Nastolatek z 50 g amfetaminy wpadł podczas policyjnych działań

W ostatni weekend bielscy policjanci przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem młodzieży podczas wakacji. Stróże prawa zatrzymali aż 5 osób na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Działania osobiście nadzorował naczelnik bielskiej prewencji, w którego ręce wpadł 15-latek z ponad 50 gramami amfetaminy.

Reklama

Hybrydowy radiowóz trafi do KMP w Bielsku-Białej - 8.12.2020
Nastolatek z 50 g amfetaminy wpadł podczas policyjnych działań · fot. KWP Katowice


Bielscy stróże prawa w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili szerokie działania związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas wakacji. W działania zaangażowani byli policjanci prewencji, śledczy z wydziałów kryminalnych oraz stróże prawa z podległych komendzie komisariatów. Działania osobiście nadzorował naczelnik bielskiego wydziału prewencji podinspektor Marcin Bębenek.

- W trakcie działań policjanci skontrolowali blisko 40 lokali rozrywkowych oraz miejsc, w których gromadzi się młodzież pod kątem spożywania przez nich alkoholu lub narkotyków. Policjanci zatrzymali 5 sprawców różnych przestępstw i czynów karalnych, jedną osobę poszukiwaną oraz ujawnili ponad 40 sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych i 30 osób spożywających alkohol w miejscach, gdzie jest to zabronione - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

36-letni mieszkaniec powiatu bielskiego podróżujący peugeotem tuż po 22.00 został zatrzymany do kontroli drogowej w rejonie Wapienicy. Okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem narkotyków. W trakcie czynności służbowych mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę.

Tej nocy w ręce stróżów prawa wpadło jeszcze dwóch mieszkańców powiatu cieszyńskiego, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 15-latek, który posiadał przy sobie ponad 50 gramów amfetaminy. Na nastolatka spacerującego w środku nocy pustą ulicą Strażacką zwrócił uwagę naczelnik, który razem z kierownikiem ogniwa patrolowego bielskiego wydziału prewencji patrolowali Wapienicę.

- Nastolatek na widok radiowozu próbował stracić się z ich pola widzenia. W trakcie kontroli osobistej mundurowi ujawnili, że miał przy sobie ponad 50 gramów amfetaminy. Nastoletni mieszaniec powiatu cieszyńskiego trafił do policyjnej izby dziecka, a narkotyki zostały zabezpieczone. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a sędzia rodzinny umieścił go w schronisku dla nieletnich. Za popełniony czyn karalny może trafić do poprawczaka - podsumowuje przedstawiciel bielskich mundurowych.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.