bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 20 lipca 2021
 • wyświetleń: 1405

Jak reklamować i wypromować firmę budowlaną?

Materiał partnera:

Otwierasz własny biznes w branży budowlanej? A może już teraz jesteś właścicielem firmy działającej w tym sektorze? Sprawdź, jak reklamować firmę budowlaną tak, aby trafić bezpośrednio do klientów! Marketing firmy budowlanej będzie skuteczny tylko wtedy, gdy precyzyjnie dotrze do grupy docelowej. Właśnie dlatego pierwszą i najważniejszą decyzją w kontekście reklamy dla branży budowlanej jest wybór odpowiednich metod promocji. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji szeroką gamę rozwiązań, które wykorzystują media tradycyjne, nowoczesne i inne środki przekazu. Jak reklamować i wypromować firmę budowlaną?

1. Identyfikacja wizualnaChociaż nie jest obowiązkowa, warto w nią zainwestować. Dzisiaj projektowanie logo nie jest już usługą o zaporowo wysokiej cenie. Własne logo pomoże firmie budowlanej w tworzeniu rozpoznawalnego wizerunku i będzie nieodzowne podczas realizacji pozostałych czynności reklamowych - można wykorzystać je zarówno online, jak i do druku.

2. Reklama w internecieInternet to potężne medium, a marketing i reklama firmy budowlanej nie mogą się bez niego obejść. Właśnie dlatego promocję biznesu warto rozpocząć w sieci. Fundament to własna strona internetowa, która może stać się wizytówką firmy online. To tam publikuje się najważniejsze informacje na jej temat - ofertę, dane adresowe i kontaktowe, referencje klientów, czy zdjęcia z dotychczasowych realizacji.

Sama strona to jednak za mało - ktoś przecież musi na nią trafić. Konieczna będzie zatem promocja strony www. Do dyspozycji jest również paleta różnych metod marketingowych, które są tanie i skuteczne. Reklama firmy budowlanej online może się opierać o:
 • Pozycjonowanie strony - jedna z najpopularniejszych metod promocji stron WWW, która wykorzystuje do tego celu wyszukiwarkę internetową, głównie Google. Pozycjonowanie stron poprawia widoczność strony w wyszukiwarce i przez to przyciąga na nią wielu zainteresowanych klientów. Pozycjonowania dokonuje się poprzez optymalizację strony oraz linkbuilding.
 • Google Ads - to reklama wykorzystująca potencjał wyszukiwarek internetowych, która polega na prezentowaniu linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google, ale również bannerów i linków w innych portalach.
 • Marketing w mediach społecznościowych - własna strona na Facebooku to dzisiaj podstawa i to niezależnie od branży. W przypadku firm budowlanych jest to rozwiązanie stosunkowo rzadko wdrażane. Niesłusznie! Fanpage warto założyć także dla firmy budowlanej, aby dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów, łatwiej się z nimi komunikować i sukcesywnie budować swoją rozpoznawalność poprzez płatne reklamy.
 • Artykuły sponsorowane i reklamy w portalach branżowych - wykupienie bannerów reklamowych i artykułów sponsorowanych na lokalnych stronach internetowych to jeden ze skuteczniejszych sposobów promocji firmy budowlanej. Dystrybucja treści i dobrej jakości content marketing potrafi przyciągnąć wielu czytelników.


3. Reklama zewnętrznaNie można zapominać również o reklamie zewnętrznej - outdoorowej. Obejmuje ona szereg metod marketingowych, wśród których przedsiębiorca z branży budowlanej może znaleźć dla siebie wiele skutecznych rozwiązań. Reklama zewnętrzna ma bardzo duży potencjał w promocji lokalnych biznesów, a właśnie w takim zakresie najczęściej działają firmy budowlane. Dzięki niej można zaprezentować ofertę w swoim mieście oraz w pobliskich miejscowościach, czyli trafić bezpośrednio do zainteresowanych. Reklama outdoorowa firmy budowlanej to m.in.:
 • Tablica reklamowa, litery przestrzenne - pozwalają na oznakowanie siedziby firmy, aby była ona widoczna z daleka i budowała swój pozytywny wizerunek.
 • Banery reklamowe - umieszczone na ogrodzeniach i specjalnych stelażach (także w miejscu prowadzenia prac) tworzą przyciągającą wzrok reklamę w dużym i mniejszym formacie.
 • Oklejanie samochodu - samochód oklejony informacjami o firmie to niezawodny sposób reklamy mobilnej, która dodatkowo ma bardzo atrakcyjną cenę.
 • Flagi reklamowe - gdy siedziba firmy ma uzyskać reprezentacyjny charakter, warto wybrać prestiżowe metody reklamy, na przykład flagi reklamowe z logo.


4. Druki reklamoweDzięki drukom reklamowym firma budowlana może wspierać swoją promocję - bez ponoszenia wysokich kosztów. Druki reklamowe dla firmy budowlanej to:
 • Wizytówki - w branży budowlanej, gdzie kontakty z klientami i kontrahentami odbywają się osobiście, wizytówki stanowią jedną z podstawowych metod wymiany informacji. Aby wyróżniały się na tle wizytówek innych firm, warto zdecydować się na ich profesjonalny projekt oraz uszlachetnienie.
 • Ulotki reklamowe - zawierające skrótowe informacje o ofercie firmy. Można udostępnić je w siedzibie, przekazać je do zaprzyjaźnionych sklepów budowlanych i innych punktów, rozdawać podczas eventów.


5. Reklama w gazetachDobrym wyborem dla firmy w branży budowlanej będzie również reklama w prasie. Mogą być to zarówno lokalne gazety, jak i branżowe czasopisma.

Więcej: https://warszawskagm.pl/blog/jak-reklamowac-i-wypromowac-firme-budowlana/