bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 1769

Kolarka z Bystrej jedzie na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio

W czwartek, 15 lipca, na hali Centralnego Ośrodka Sportu "Torwar" w Warszawie, została zorganizowana konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano skład Reprezentacji Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Do stolicy Japonii pojedzie, by reprezentować nasz kraj, łącznie 89 sportowców. Najważniejszą wiadomością dla nas jest fakt, iż na tej prestiżowej liście znalazło się nazwisko mieszkanki Bystrej, Dominiki Putyry!

Reklama

Kolarka z Bystrej jedzie na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio
Kolarka z Bystrej jedzie na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio · fot. UG Wilkowice


Bystrzanka, Dominika Putyra, reprezentująca na co dzień Stowarzyszenie Niewidomych i Słabowidzących "Syrenka" Warszawa, wystąpi podczas Igrzysk Paraolimpijskich w dyscyplinie parakolarstwo, w konkurencji tandemów. Nominacja do Kadry Narodowej, stanowiąca wielkie wyróżnienie i nobilitację, stanowi pokłosie doskonałej formy sportowej, jaką Dominika prezentuje od wielu miesięcy, W 2021 roku Dominika zdążyła już, między innymi, zostać medalistką Parakolarskich Szosowych Mistrzostw Świata w portugalskiej miejscowości Cascais oraz dwukrotną medalistką, organizowanych w Austrii, Mistrzostw Europy. Jak sama podkreśla, również do Toki nie zamierza jechać "na wycieczkę", lecz po to, by w najlepszy możliwy sposób reprezentować nasz kraj i bardzo poważnie włączyć się do walki o olimpijskie medale.

Dominika Putyra będzie drugim sportowcem związanym z gminą Wilkowice, który dostąpi zaszczytu reprezentowania Polski na Igrzyskach Paraolimpijskich. Wcześniej, uczestnikiem Igrzysk, a nawet ich medalistą (brąz - Ateny 2004) był, mieszkający w Wilkowicach lekkoatleta, Tomasz Hamerlak. Jej przygotowania i występ w Tokio, na pewno będziemy z zainteresowaniem śledzić i na bieżąco relacjonować. Wielkie sportowe wyzwania, wiążą się też nierozerwalnie, z wyzwaniami organizacyjnymi. Dlatego też, Dominika uruchomiła, za pośrednictwem jednego z portali internetowych, specjalną zbiórkę, poprzez którą można wesprzeć proces przygotowania sprzętowego do Jej startu w Tokio. Zdolną sportsmenkę z Bystrej wesprzeć można tutaj.

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Polskę reprezentować będzie łącznie 89 sportowców, w takich dyscyplinach jak: paralekkoatletyka, paratenis stołowy, paraszermierka, parakolarstwo czy parapływanie. Wyczyny polskich sportowców śledzić będzie można w TVP, która już zapowiedziała realizację około 100 godzin transmisji na żywo z Tokio.

mp / bielsko.info

źródło: UG Wilkowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.