bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2021
  • wyświetleń: 2921

Automatyczna toaleta ma pojawić się w Cygańskim Lesie

Amatorów rekreacji w Cygańskim Lesie nie brakuje. Część z bielszczan lubi korzystać z tergo terenu wczesnym rankiem, lub wieczorem. Jak się okazuje, zostają wtedy pozbawieni możliwości skorzystania z toalety.

Reklama

Bielski radny Jerzy Bauer zauważył, że - biorąc pod uwagę wzmożony ruch turystyczny i rekreacyjny na terenie Cygańskiego Lasu - należy rozważyć zmianę godzin otwarcia toalet publicznych w okolicy pętli autobusowej.

- Obecnie godziny otwarcia to od 10:00 do 18:00 w okresie letnim. Stanowi to problem dla ludzi przyjeżdżających na tereny rekreacyjne w godzinach porannych jak i wieczornych - stwierdził przedstawiciel bielszczan.

Zaproponował więc, by toalety były czynne od godziny 8:00 do godziny 20:00.

Stwierdził także, że w przyszłości warto rozważyć instalację w opisanym miejscu toalety automatycznej dostępnej całą dobę.

Jak tymczasem podają władze miasta, „dotychczasowa analiza częstotliwości korzystania z tego szaletu wskazuje na niezbyt duże zainteresowanie tym obiektem w ciągu roku, poza okresem letnim”.

- Ze względu na znaczne koszty utrzymania tego obiektu wprowadzono od bieżącego roku sezonowość jego funkcjonowania. Założono w miesiącach od maja do września wydłużenie godzin otwarcia szaletu. Ponadto informuję, że jak dotąd, poza złożoną przez pana radnego interpelacją, nie było zgłoszeń o konieczności zwiększenia godzin otwarcia tego szaletu - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Jak dodał, Wydział Gospodarki Miejskiej rozważa od dwóch lat, w miejsce obecnie istniejącego szaletu, budowę nowoczesnej, automatycznej toalety publicznej.

- W ubiegłym roku, z uwagi na zły stan techniczny obiektu, rozpoczęto prace nad wyborem nowej automatycznej toalety. Prace te zostaną sfinalizowane po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel w budżecie miasta - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.