bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 775

Czy kupowanie dywanu do kuchni ma sens?

Materiał partnera:

Wiele osób zastanawia się, czy położenie dywanu w kuchni ma sens - przecież szybko się ubrudzi i będzie wymagał częstego prania i odkurzania. Ale wbrew pozorom to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dlaczego kupowanie dywanu do kuchni to dobry pomysł?

Whitpress


Chroni podłogęNa podłodze w kuchni zazwyczaj układa się trwałe i odporne na uszkodzenia płytki. Czasem panele, beton lub drewno. Ale każdy intensywnie użytkowany materiał może po pewnym czasie ulec uszkodzeniu. Na jego powierzchni pojawią się pewnie drobne pęknięcia i nieestetycznie wyglądające przebarwienia. Pokrycie podłogi dywanem, zwłaszcza w okolicach zlewozmywaka, lodówki i blatu roboczego, skutecznie ochroni ją przez zniszczeniem i zabrudzeniem.

Zbiera zanieczyszczeniaW kuchni zawsze dużo się dzieje - siekanie, mieszanie, gotowanie, pieczenie… w każdej chwili może coś spaść na podłogę, rozsypać się lub rozlać. Dywan kuchenny zbiera wszystkie zanieczyszczenia (mąkę, cukier, okruchy) i zapobiega ich roznoszeniu się po całym domu. Dzięki temu nie musisz od razu biec po szczotkę i zamiatać dokładnie każdego paprocha. Wystarczy, że po skończonej pracy go odkurzysz lub wytrzepiesz. Małe dywaniki możesz także od czasu do czasu wyprać w pralce. Wszystkie zabrudzenia znikną, a twoja kuchnia będzie znów lśnić czystością.

Amortyzuje upadkiW kuchni nie trudno o wypadek. Śliska podłoga, niewielka mokra plama, skórka z jabłka, albo kot plączący się pod nogami i nieszczęście gotowe. A nie ma nic gorszego niż upadek z na zimną, twardą podłogę. Miękki antypoślizgowy dywan zmniejsza ryzyko upadku i kontuzji. A jeśli już zdarzy ci się na niego upaść, ból będzie mniejszy.

Dywan w kuchni to także ratunek dla upadających szklanych kubków i talerzy.

Na twardych płytkach prawdopodobnie się rozbiją na drobne kawałki, a na dywanie mają szanse przetrwać.

WyciszaKażdy mieszkaniec domu wielorodzinnego nie raz skarżył się na uciążliwy hałas dobiegający z sąsiednich mieszkań i doskonale wie, że dźwięk spadających sztućców czy metalowych garnków niesie się po całym budynku. Zwłaszcza wczesnym rankiem, kiedy nie chcemy nikogo budzić. Dywany do kuchni o gęstym splocie doskonale wyciszają i rozpraszają dźwięki, dzięki czemu upadający nóż o poranku przestaje być powodem rodzinnych kłótni.


Tworzy rodzinną atmosferę i ociepla wnętrzeDobrze dobrany kolor i wzór dywanu do kuchni - https://dywanomat.pl/dywany-winylowe/kuchnia doda wnętrzu przytulności i wprowadzi do niego rodzinna atmosferę. Ciemniejsze kolory, geometryczne wzory i melanżowe desenie pozwolą także ukryć niewielkie plamy i zabrudzenia, o które w kuchni przecież bardzo łatwo. Dywan nie tylko ożywi wnętrze, ale także sprawi, że będzie ono cieplejsze. I to dosłownie! Stąpanie bosą stopą po zimnych płytkach nie jest przyjemne, ale po miękkim dywanie - już tak.

Zakup dywanu do kuchni to doskonały pomysł, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim praktycznych. Kuchenny dywan skutecznie chroni podłogę przed zniszczeniem i zabrudzeniem, amortyzuje upadki, chroni szklane naczynia przed rozbiciem, wycisza oraz ociepla wnętrze.