bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • 18 lipca 2021
  • wyświetleń: 15472

Internauci okazali wielkie serce ciężko poparzonemu Mikołajowi

Ponad 284 tysięcy złotych - taką kwotę udało się zebrać na leczenie ciężko poparzonego Mikołaja z Bielska-Białej w... cztery dni! Internauci po raz kolejny okazali wielkie serce potrzebującym.

Reklama

Poparzony Mikołaj pilnie potrzebuje przeszczepu skóry! Trwa zbiórka
Internauci okazali wielkie serce ciężko poparzonemu Mikołajowi · fot. siepomaga.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy tutaj, do bardzo groźnej sytuacji doszło w sobotę, 10 lipca wieczorem w Bystrej. Służby ratownicze zostały zadysponowane do zgłoszenia o płonącym dziecku. Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja i załoga śmigłowca ratunkowego. Chłopiec w wieku około 10 lat doznał poparzeń około 40-50% powierzchni ciała. Ratownicy medyczni i strażacy walczyli o jego życie, które było realnie zagrożone. Młody pacjent po ustabilizowaniu został przewieziony do Wilkowic na ulicę Wyzwolenia, gdzie znajduje się gminne lądowisko dla śmigłowców LPR.

Akcja służb ratunkowych w gm. Wilkowice - 10.07.2021 · fot. nadesłane przez czytelników


Chłopcem ciężko poparzonym w powyższym wypadku jest Mikołaj z Bielska-Białej. Od 12 do 15 lipca na portalu siepomaga.pl prowadzona była zbiórka na leczenie poparzeń III stopnia. Jej organizatorem była Fundacja "Siepomaga".- 2 tygodnie temu młody bielszczanin obchodził 13. urodziny. Chciał zostać inżynierem - cieszył się, że zaczęły się wreszcie wakacje. Sobotni wieczór 10 lipca zmienił wszystko. Wspólnie z 10-letnim bratem mieli grać w gry, ale dziecięca ciekawość doprowadziła do zabawy łatwopalną substancją, która wybuchła w rękach synka, zapalając się na jego ciele i ubraniu. Ogień zajął koszulkę i bluzę chłopca, spalił włosy. Brat Mikołaja szczęśliwie nie doznał uszczerbku, zachował się bohatersko, powiadamiając dorosłych i ratując palącego się brata - relacjonowała rodzina Mikołaja na stronie w serwisie siepomaga.pl.

- W wyniku tragicznego wypadku Mikołaj znajduje się obecnie w stanie śpiączki farmakologicznej, aż 40% jego ciała jest poparzone. Doszło do poparzeń najgorszego, III stopnia, tym samym zniszczona skóra musiała zostać chirurgicznie usunięta. Odsłonięte ciało bez skóry jest narażone na infekcje oraz niesamowicie trudny proces gojenia się i oszpecające blizny przerostowe - dodają bliscy 13-latka.

Poparzony Mikołaj pilnie potrzebuje przeszczepu skóry! Trwa zbiórka
Internauci okazali wielkie serce ciężko poparzonemu Mikołajowi · fot. siepomaga.pl


Pierwotnie celem zrzutki było zebranie środków na zakup środka o nazwie Integra. Jednak, gdy okazało się, że materiał jest refundowany, poinformowano o zmianie celu zbiórki. - Dramat, który spotkał Mikołaja i jego bliskich, jest niewyobrażalny... Tata chłopca działa jak najszybciej, by zapewnić sykowi jak najlepszą opiekę i jak największą szansę na sprawność i powrót do dawnego wyglądu po dotkliwym poparzeniu. Okazało się, że materiał Integra jest refundowany. Niemniej jednak wiemy, że potrzebne będą dalsze skomplikowane leczenie - liczne operacje plastyczne, kosztowna rehabilitacja, ogromna ilość opatrunków uciskowych i maści do pielęgnacji ciała - czytamy na stronie siepomaga.pl.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.