bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 1472

Alkoholizm, narkomania, hazard. Na co zwracać uwagę wybierając ośrodek do leczenia uzależnień?

Materiał partnera:

Uzależnienia różnego typu to plaga XXI wieku. Przyczyn takiego stanu rzeczy można by upatrywać zapewne w wielu czynnikach. Jednym z nich jest obecne tempo życia. Pośpiech, stres, presja społeczna, chęć sprostania wysokim wymaganiom otoczenia to tylko niektóre z nich. Siłą rzeczy część osób nie wytrzymuje tej presji i popada w różnego rodzaju uzależnienia. Części z nich nie udaje się samemu wyjść z kłopotów i będą potrzebować terapii. W poniższym tekście przybliżymy proces poszukiwań ośrodka leczenia uzależnień.

Linkhouse

W czym może pomóc ośrodek leczenia uzależnień?Pierwszym krokiem w leczeniu uzależnień jest zdanie sobie sprawy, iż samodzielna walka z dowolnym nałogiem może być ponad nasze siły. Bardzo często klasyczna terapia polegającą na rozmowach z psychologiem może nie przynosić spodziewanych rezultatów. Dodajmy do tego, że wyróżniamy wiele różnych uzależnień. Prym wiodą ośrodki leczenia uzależnienia od alkoholu, ale równie popularne jest leczenie narkomanów, leczenie od hazardu.

Do listy tej możemy dodać m.in. uzależnienie od gier online, zakupów, seksu, leków czy środków psychoaktywnych (dopalaczy). Bywa, iż, ośrodek przyjmuje pacjentów, którzy zmagają się z dwoma uzależnieniami równocześnie. Z jednej strony stwierdza się u nich alkoholizm, z drugiej sięgają również po narkotyki.


Co zrobić, zanim rozpoczniemy terapię leczenia uzależnień?Skuteczna terapia uzależnień wymaga nie tylko zrozumienia problemu przez pacjenta, ale również wiele czasu.

W przypadku choroby alkoholowej mówi się często, że wymaga ona leczenia do końca życia. To, co jest jednak kluczowe w całym procesie to odpowiednia kadra specjalistów w ośrodku leczenia uzależnień. Nić porozumienia pomiędzy pacjentem a terapeutą to jedno, ale ważniejsze są jego kwalifikacje potwierdzone certyfikatem. Doświadczenie jest czymś co w znaczącym stopniu pomaga w procesie leczenia i walki z uzależnieniem m.in. od alkoholu.

Dlaczego prywatny ośrodek leczenia uzależnień?Wychodząc naprzeciw pacjentom, którzy walczą z uzależnieniem, ośrodki terapii uzależnień powstają w całej Polsce. Dlaczego warto zdecydować się na prywatny? Przede wszystkim ze względu na komfort i usługi na najwyższym poziomie. Poza tym w prywatnym ośrodku łatwiej o zrozumienie i pełną dyskrecję. W takich ośrodkach dba się o niemalże domową atmosferę, która wspiera pacjentów, jak również jego rodzinę. Prywatny ośrodek odwykowy be wątpienia ułatwia powrót do poprzedniego życia sprzed uzależnienia.

Leczenie uzależnień blisko czy z dala od domu?To jedno z pytań, które z pewnością nurtuje zazwyczaj nie tylko pacjenta, ale i jego bliskich. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż tak naprawdę wiele zależy do indywidualnej sytuacji danej osoby. Czasem pobyt z dala od rodzinnego domu bywa najskuteczniejszą metodą terapii. W innych przypadkach świadomość, że mogą nas odwiedzić najbliżsi bywa dobrą motywacją do pracy nad swoimi nałogami.

Prywatny ośrodek terapii uzależnień EMPATIASkuteczne leczenie uzależnień:
  • leczenie alkoholizmu
  • leczenie narkomanii
  • leczenie hazardu
  • leczenie uzależnień behawioralnych


Maszewo 14A
09-400 Brwilno

Skontaktuj się ośrodkiem i uzyskaj pomoc!

E-mail:
terapia@osrodek-empatia.com

Tel:
725 421 229

Strona www:
https://www.osrodek-empatia.org/