bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2021
  • wyświetleń: 3551

Można podpisać petycję ws. wycinki drzew

Sprawa planowanej wycinki drzew od kilku tygodni elektryzuje wielu bielszczan. Powstała więc petycja "o całkowity i permanentny zakaz wycinki drzew przy torach PKP w Bielsku-Białej". Podpisać można ją online.

Reklama

- Drzewa zostały już ponumerowane! Wycięte będą nie tylko drzewa przy skarpie koło teatru ale wzdłuż torów. Niektóre drzewa, zupełnie zdrowe mają ponad 120 lat! - grzmi autorka petycji na petycjeonline.com.

I podaje argumenty przeciwko wycince. To m.in. to, że drzewa dają cień, który jest niezbędny przy obecnych i przyszłych upałach; Tunel jest zabytkowy i i tak nie będzie można zrobić tam linii 'szybkiego ruchu'; Pozostało bardzo niewiele drzew w centrum miasta.

Ponadto:

- Brzydota architektoniczna będzie jeszcze bardziej widoczna. Wycinka odstraszy turystów, którzy szukają zieleni - wyjaśnia autorka.

I dodaje, że drzewa produkują tlen i są ostoją dla zwierząt i owadów.

- Brak też danych lub informacji o jakichkolwiek wypadkach spowodowanych przez drzewa - podkreśla pomysłodawczyni petycji i przypomina, że to jest głównym argumentem za wycinką... - czytamy w petycji.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.