bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 lipca 2021
  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 8850

[FOTO] Bystra: poważnie poparzone dziecko. W akcji śmigłowiec LPR!

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w sobotę wieczorem w Bystrej. Służby ratownicze zostały zadysponowane do zgłoszenia o płonącym dziecku. Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policja i załoga śmigłowca ratunkowego.

Reklama

Akcja służb ratunkowych w gm. Wilkowice - 10.07.2021 · fot. nadesłane przez czytelników


Przed godziną 22.00 służby ratownicze otrzymały informację o płonącym dziecku na terenie jednej z posesji przy ulicy Pod Piekłem w Bystrej.

Chłopiec w wieku ok. 10 lat doznał poparzeń około 40-50% powierzchni ciała. Ratownicy medyczni i strażacy walczyli o jego życie, które było realnie zagrożone. Młody pacjent po ustabilizowaniu został przewieziony do Wilkowic na ulicę Wyzwolenia, gdzie znajduje się gminne lądowisko dla śmigłowców LPR.

Pacjent został przekazany załodze śmigłowca ratunkowego (Ratownik 6) i drogą powietrzną trafił do Szpitala Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Przyczynę zdarzenia ustala policja.

ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.