bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2021
  • wyświetleń: 2915

Jest akt oskarżenia dla handlarzy narkotyków z Bielska-Białej

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Bielsku - Białej akt oskarżenia przeciwko 9 członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych.

Reklama

sąd, sędzia, prawo
Jest akt oskarżenia dla handlarzy narkotyków z Bielska-Białej · fot. Pixabay


- W toku śledztwa ustalono, że na terenie województwa śląskiego istniała zorganizowana przez Jarosława Ł. grupa przestępcza, która zajmowała się obrotem ekstazy, marihuaną oraz dopalaczami. Przestępcy działali w Bielsku-Białej, Cieszynie, Ustroniu, Kozach i innych miejscowościach w okresie co najmniej od października 2016 roku do lutego 2020 roku - informuje dział prasowy Prokuratury Krajowej. Jarosław Ł. zarządzając stworzoną przez siebie grupą przestępczą określał teren, na którym poszczególni handlarze mogli sprzedawać narkotyki, decydował, z kim mogli współpracować, a także narzucał cenę.

- Jarosławowi Ł., kierownikowi zorganizowanej grupy przestępczej, przestawiono zarzut z art. 258 § 3 kk oraz 5 zarzutów uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami środka odurzającego, substancji psychotropowej i nowej substancji psychoaktywnej. Kolejnym 5 podejrzanym - Adamowi K., Januszowi K., Jerzemu K., Zbigniewowi P. i Henrykowi M. zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uczestnictwo w obrocie znacznymi ilościami środka odurzającego, substancji psychotropowej i nowej substancji psychoaktywnej. Trzech podejrzanych usłyszało zarzuty udzielania i posiadania substancji psychotropowych - dodaje PK.

Wobec 6 oskarżonych stosowano tymczasowe aresztowanie, zaś wobec pozostałych dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Przestępstwa zarzucane oskarżonym zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 12.

mp / bielsko.info

źródło: Prokuratura Krajowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.