bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2021
  • wyświetleń: 3441

W Wapienicy powstanie parking na 60 miejsc postojowych

Kształtów nabiera inicjatywa wybudowania w Wapienicy ogólnodostępnego parkingu na prawie 60 samochodów. Urząd Miejski w Bielsku-Białej właśnie wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na tę inwestycję.

Reklama

W Wapienicy powstanie parking na 60 miejsc postojowych
Na zdjęciu teren na którym powstanie parking · fot. UM Bielsko-Biała


Złożyło ją konsorcjum bielskich firm Wtórbet Sp. z o.o. i PHU Tomart. Firmy chcą wybudować parking za 486 228,20 zł. Zamówienie obejmuje budowę parkingu wraz z odwodnieniem w rejonie szlaków turystycznych i atrakcji przyrodniczych w dzielnicy Wapienica w Bielsku-Białej.

- Uszczegółowiając, chodzi o - wykonanie robót pomiarowych wraz z inwentaryzacją powykonawczą, robót przygotowawczych i zabezpieczających, budowlanych, prac w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych: robót ziemnych - należy wymienić nawierzchnie, podbudowę, wykonać nawierzchnię dróg z kostki brukowej betonowej oraz kratki parkingowej, ułożyć krawężniki i obrzeża, wykonać odwodnienie i roboty wykończeniowe. Rozpoczęcie inwestycji zacznie się po podpisaniu umowy i przekazaniu terenu budowy, a jej zakończenie zaplanowane jest na 30 września 2021 roku - informuje bielski magistrat.

Przypomnijmy, że parking powstanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 przy ul. Cieszyńskiej 393. W połowie lutego br. miasto otrzymało na ten cel pomoc finansową w wysokości 500.000 zł. Pieniądze pochodzą ze środków budżetu województwa śląskiego i są przyznawane w ramach Śląskiego Pakietu dla Turystyki w formie dotacji celowej.

- Budowa parkingu w pobliżu doliny Wapienica poprawi standard infrastruktury turystycznej i ułatwi dostępność do szlaków turystycznych górskich, pieszych i rowerowych. Rejon przyszłego parkingu mieści się bowiem w pobliżu doliny Wapienicy, szlaków prowadzących na szczyty Szyndzielni, Błatniej czy Klimczoka - podkreśla Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Wśród atrakcji, z których można skorzystać nieopodal, jest również Izba Edukacji Leśnej w siedzibie Nadleśnictwa Bielsko-Biała przy ul. Kopytko, Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy pod stokiem Szyndzielni i powstający terenowy punkt edukacji ekologicznej przy rzece Wapienica od strony ul. Łowieckiej z ciekawą ekspozycją osuwisk terenowych, a także tężnia solankowa oraz Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Warto dodać, że parking będzie otwarty dla wszystkich i ogólnodostępny.

- Prace nad tym, aby parking mógł zostać wybudowany, trwają już od jakiegoś czasu. Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zlecił wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej i jest już w posiadaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Inwestycja obejmie budowę parkingu i miejsc postojowych dla 59 samochodów osobowych, w tym 3 stanowisk dla osób niepełnosprawnych, odwodnienie parkingu, a także budowę chodnika do istniejącej alei spacerowej - podsumowuje UM Bielsko-Biała.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.