bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2021
  • 11 lipca 2021
  • wyświetleń: 13229

[FOTO] Tablice informacyjne dla turystów z rażącymi błędami

Promocja miasta to ważna sprawa. Takiej promocji jednak nie spodziewał się nikt. W ostatnich dniach w Bielsku-Białej powstało kilka dodatkowych tablic informacyjnych dla turystów. Na znaki zostały naniesione charakterystyczne punkty miasta z opisem po polsku i po angielsku. Miało być dobrze i nowocześnie, a wyszła kompromitacja.

Reklama

Tablice informacyjne dla turystów w Bielsku-Białej - 8.07.2021
Tablice informacyjne dla turystów w Bielsku-Białej - 8.07.2021 · fot. Jan / Facebook Bielskie Drogi


Opisy w języku angielskim zawierają błędy językowe. Zamiast słowa "city" mamy "citi". Słowo "square" zapisano jako "squere". Natomiast w słowie "shopping" zapomniano o jednej literce "p" i mamy "shoping". Warto też zauważyć, że ratusz to "town hall", a nie "citi hall" jak to zostało przedstawione na znakach mających docelowo ułatwić orientację turystom.

Tablice informacyjne dla turystów w Bielsku-Białej - 8.07.2021
Tablice informacyjne dla turystów w Bielsku-Białej - 8.07.2021 · fot. Jan / Facebook Bielskie Drogi


Zdaniem mieszkańców, którzy wypowiadają się pod pierwszym postem w sieci na ten temat, nie ma żadnych wątpliwości, że nie jest to kwestia drobnego błędu, a kompletniej nieznajomości języka angielskiego przez osobę, która za oznakowanie odpowiadała.

Facebook.com
Do sprawy odniósł się bielski ratusz poprzez oficjalne konto w mediach społecznościowych · fot. Facebook

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.