bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2021
  • wyświetleń: 5048

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty w Bielsku-Białej

Egzaminy ósmoklasistów pokazały, że uczniowie z Bielska-Białej doskonale potrafią liczyć, świetnie władają angielskim i całkiem dobrze językiem ojczystym. Jak wynika z ogłoszonych wyników egzaminów ósmoklasistów, uczniowie z Bielska-Białej są najlepsi w województwie z matematyki. Na 1 617 osób zdających średni wynik z matematyki to 52 procent.

Reklama

egzamin, test
Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty w Bielsku-Białej · fot. pixabay.com


Co do języka angielskiego, to pierwsze miejsce dzielimy z powiatami tyskim i mikołowskim - we wszystkich tych powiatach średni wynik plasuje się na poziomie 73 proc. W Bielsku-Białej język angielski zdawało 1.643 ósmoklasistów.

W kwestii zdawalności egzaminu z języka polskiego uplasowaliśmy się na trzecim miejscu, ze średnim wynikiem 64 procent. Wyprzedził nas powiat mikołowski (66 proc.) oraz Katowice z wynikiem 65 procent. Do egzaminu z języka polskiego przystąpiło w stolicy Podbeskidzia 1 618 osób.

Ósmoklasiści poznali wyniki swoich egzaminów 2 lipca, 9 lipca otrzymają zaświadczenia o zdaniu egzaminu.
W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa egzamin został przeprowadzony z uwzględnieniem dodatkowych wytycznych dotyczących organizowania i przeprowadzania egzaminów.

Egzamin ósmoklasisty obejmował wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I-VIII. Egzamin ten jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. To jednak ważna część składowa niezbędna do rekrutacji do szkół średnich. Im wyższa liczba punktów zdobytych podczas egzaminu, tym łatwiej będzie ósmoklasistom dostać się do wymarzonego liceum czy technikum.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.