bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 lipca 2021
  • wyświetleń: 5752

Uwaga! Kierowca czarnego auta zaprasza dzieci do środka!

Na mobidzienniku jednej z dużych szkół podstawowych na terenie osiedla Złote Łany pojawiła się informacja o "dużym czarnym samochodzie, który porusza się ulicami naszego miasta i zaprasza dzieci do środka..." - ostrzega radny Maksymilian Pryga.

Reklama

policja, radiowóz
Uwaga! Kierowca czarnego auta zaprasza dzieci do środka! · fot. Urząd Marszałkowski


Jak dodaje, tego typu wiadomość wzbudziła niepokój wśród rodziców zwłaszcza, że w okresie letnim i wakacyjnym dzieci na dużych osiedlach mieszkaniowych spędzają czas na dedykowanych placach zabaw gdzie przemieszcza się bardzo dużo osób.

- Dlatego przede wszystkim jako radny miejsca i rodzic zwracam się do prezydenta z prośbą, aby za pośrednictwem podległych służb takich jak Straż Miejska, MOPS, czy Wydział Edukacji i Sportu podjąć wszelkie możliwe działania prewencyjne, kontrolne, zapobiegawcze i uświadamiające celem zminimalizowania tej patologii, która staje się bardzo poważnym problemem - zaapelował przedstawiciel bielszczan.

W odpowiedzi na złożoną interpelację w sprawie podjęcia działań prewencyjnych zmierzających do efektywnej walki z patologią pedofilii na terenie miasta zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak poinformował, że "bezpośrednie działania interwencyjne i prewencyjne zapewniające bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na terenie miasta podejmują Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej oraz Straż Miejska w Bielsku-Białej".

- Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej oraz straż miejska w Bielsku-Białej zapewnia o podejmowaniu wszechstronnych działań procesowych i operacyjnych związanych z wykrywaniem i zwalczaniem pedofilii oraz handlu ludźmi z wykorzystywaniem dzieci. Przy pomocy monitoringu wizyjnego oraz przez patrole funkcjonariuszy monitorowana jest przestrzeń miejska, w szczególności tereny zbiorowego wypoczynku. Poza ściganiem sprawców przestępstw o charakterze pedofilskim funkcjonariusze policji oraz straży miejskiej podejmują zarówno w czasie roku szkolnego, jak i w okresie wakacji, działania informacyjne i prewencyjne skierowane do rodziców oraz dzieci i młodzieży. Należą do nich prelekcje w placówkach oświatowych, na wakacyjnych obozowiskach harcerskich, półkoloniach i koloniach, a także podczas spotkań on-line z uczniami - poinformował wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.