bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 września 2012
  • wyświetleń: 4301

S69: Mostmar ogłosi upadłość?

Władze spółki Mostmar z Zarzecza, która przed kilkoma dniami opuściła plac budowy drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do Żywca, poinformowały pracowników, że zamierzają złożyć do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości.

Pierwotnie ok. 15-kilkometrowy odcinek trasy budowanej przez konsorcjum miał być gotowy w listopadzie tego roku. Wiadomo jednak, że nie będzie. Ponadto w minionym tygodniu odbyło się spotkanie przedstawicieli spółki Mostmar z pracownikami, w czasie którego poinformowali o zamiarze ogłoszenia upadłości.

To jeszcze nieoficjalna wiadomość, która wypłynęła po spotkaniu władz spółki z pracownikami. Podobno taki wniosek złożyła już jedna z firm- podwykonawców Mostmaru.

Pracownicy spółki z Żywiecczyzny od dwóch miesięcy nie dostają wynagrodzenia - podało Radio Bielsko. Rzeczniczka katowickiej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Dorota Marzyńska- Kotas poinformowała stację, że pieniądze za wykonane prace przekazywane są liderowi konsorcjum, a więc spółce Polimex-Mostostal, który zobowiązany jest rozliczać się z partnerami konsorcjum oraz innymi współpracującymi na budowie firmami.

W Mostmarze zatrudnionych jest ok. 450 osób, drugie tyle - w firmach-podwykonawcach. Większość pochodzi z terenu powiatu żywieckiego.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.