bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2021
  • wyświetleń: 1368

Bielscy policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami

W minioną sobotę bielscy policjanci uczestniczyli w piknikach rodzinnych i spotkaniach profilaktycznych w Bielsku-Białej i Kozach. Mieszkańcy, którzy odwiedzili bielski Park Słowackiego oraz kamieniołom w Kozach mieli możliwość przyjrzeć się z bliska pracy stróżów prawa, poczuć się jak policjanci, a także porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku i zapytać o nurtujące ich problemy.

Reklama

Bielscy policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z mieszkańcami - 03.07.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


W Bielsku-Białej w parku im. Słowackiego z inicjatywy Rady osiedla Górne Przedmieście odbył się piknik rodzinny "Bezpieczne Osiedle", podczas którego swoje stanowisko przygotowała Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej. Dzielnicowi z komisariatu III oraz policjanci wydziału prewencji przygotowali dla uczestników pokaz sprzętu policyjnego, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Każde dziecko mogło zasiąść za kierownicą radiowozu i włączyć sygnały dźwiękowe.

Największym zainteresowaniem cieszyły się elementy ubioru policjantów, które dzieci mogły przymierzyć. Ubranie hełmu, kamizelki ochronnej tzw. „żółwia” czy ochraniaczy na nogi i ręce było dla nich wielkim przeżyciem. Stróże prawa przeprowadzili także pogadankę w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" omawiając zasady bezpiecznego wypoczynku w górach oraz nad wodą, a także poruszyli temat bezpieczeństwa w ruch u drogowym wyjaśniając wprowadzone z początkiem czerwca zmiany w pierwszeństwie pieszych na oznakowanych przejściach. W rozmowach z seniorami mundurowi zwracali uwagę na bezpieczeństwo osób starszych i wskazywali jak uniknąć ewentualnego oszustwa metodą na tzw. ”wnuczka”. W pikniku udział wzięli również strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni, a całość dopełniła gra rodzinna i popisy wokalne.

Mundurowi promowali bezpieczne zachowania, zwracając szczególną uwagę zwłaszcza w czasie trwających wakacji. Spotkania dały mieszkańcom szansę spotkać się osobiście z przedstawicielami służb oraz zadać ich przedstawicielom nurtujące pytania.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.