bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 lipca 2021
  • wyświetleń: 2993

Na koniec 2020 roku więcej milionerów w Bielsku-Białej

Po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok dochód przekraczający 1 mln zł wykazało ponad 3800 mieszkańców naszego województwa. To o 380 osób więcej niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 rok oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 rok. Najwięcej milionerów w województwie mieszka m.in. w Bielsku-Białej i okolicach.

Reklama

pieniądze
Na koniec 2020 roku więcej milionerów w Bielsku-Białej


Jak podaje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, na koniec 2020 roku 165 osób z terenu nadzorowanego przez I Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej wykazało dochód przekraczający 1 milion złotych - rok wcześniej było ich 155. Więcej milionerów wykazano również w II Urzędzie Skarbowym, który obejmuje również gminy powiatu bielskiego - było tutaj 231 milionerów (rok wcześniej ta liczba wynosiła 204).

Śląscy milionerzy to w zdecydowanej większości przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (blisko 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3.5%).

mp / bielsko.info

źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.