bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 lipca 2021
  • wyświetleń: 2896

MZK Bielsko-Biała zakupi kolejne autobusy przegubowe

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej poinformował dzisiaj o rozpisaniu przetargu na zakup czterech autobusów przegubowych. O planach zakupu nowych, 18-metrowych pojazdów bielski przewoźnik informował już w marcu.

Reklama

autobus, mzk, solarid, wapienica, wiadukt
MZK Bielsko-Biała zakupi kolejne autobusy przegubowe · fot. MZK Bielsko-Biała


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, zakup nowych autobusów przegubowych to odpowiedź MZK na zapotrzebowanie na niektórych liniach. Zdarzało się bowiem, że w okresie wakacyjnym kursujące pojazdy były przepełnione. Obecnie dysponujemy 20 autobusami przegubowymi. Chcemy zwiększyć udział tych pojazdów we flocie - mówił w marcu Hubert Maślanka, prezes bielskiego MZK.

Loading...


Wcześniej od przegubowców, bo według planów w październiku tego roku, do Bielska-Białej dotrze 5 nowych autobusów klasy MAXI (12-metrowych), z bolechowskiej firmy Solaris. Umowę na dostarczenie pojazdów podpisano w maju, o czym informowaliśmy tutaj.

mp / bielsko.info

źródło: MZK Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.