bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2021
  • 30 lipca 2021
  • wyświetleń: 7209

[FOTO] Był ogień i muzyka - pierwszy koncert Dumni BB na Rynku

3 lipca rozpoczął się cykl bezpłatnych, plenerowych koncertów w Bielsku-Białej odbywający się pod hasłem Lato z kulturą - Dumni z BB. Co sobotę będziemy spotykać się z artystami na Rynku, a w dwie wakacyjne niedziele także na scenie w Parku Słowackiego. Koncerty organizuje Bielskie Centrum Kultury. Wydarzenia zaplanowano także na sierpień.

Reklama

Dumni z BB - pierwszy letni koncert na bielskim Rynku - 03.07.2021 · fot. BCK Bielsko-Biała


Leon Voci, MalwaW sobotni wieczór, 3 lipca na bielskim Rynku odbyły się doroczne obchody Nocy Świętojańskiej pod hasłem Od Jana do Iwana. W tej imprezie wystąpili artyści zespołu Leon Voci ze Lwowa oraz studia wokalnego Malwa z Warszawy. Można było zobaczyć teatr ognia Tesserakt, który zaprezentował magiczny pokaz tańca z ogniem - fireshow.

Leon Voci to zespół założony w 2015 roku we Lwowie przez Nazara Tatsyshyna, lidera tego kwartetu. W tłumaczeniu z języka włoskiego oraz hiszpańskiego Leon Voci oznacza głosy lwów lub głosy Lwowa. Obdarzeni naturalnie brzmiącymi głosami śpiewacy popularyzują muzykę klasyczną przez uwspółcześniony śpiew operowy. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity tenorzy wykonują z klasą i profesjonalizmem.

CumbancherosMuzyka kubańska zapanuje na Rynku 10 lipca o godz. 20.00. Wystąpi tam zespół Cumbancheros z szerokim repertuarem muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Muzycy grają utwory w stylu m.in. rumby, cha-chy, mambo czy salsy. Ciągłe eksperymentują i łączą różne gatunki salsowe. Z charakterystyczną energią i pasją prezentują latynoskie standardy, zarażając publiczność swoją muzyką, skłaniają do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Po koncercie rozpocznie się taneczna impreza kubańska.

Iwona LorancBielszczankę Iwonę Loranc - śpiewającą aktorkę związaną z Teatrem Buffo i Teatrem Komedia - usłyszymy na Rynku 17 lipca o godz. 20.00. Triumfatorka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej ma na swoim koncie 5 płyt.

Iwona Loranc urodziła się w Bielsku-Białej 7 stycznia 1969 roku, z wykształcenia jest animatorem filmów rysunkowych. Zadebiutowała w bielskiej Piwnicy Zamkowej, szybko trafiła do ekipy Teatru Polskiego, a następnie na deski teatrów we Wrocławiu, Sopocie, Katowicach, Warszawie i Krakowie.

Podczas sobotniego koncertu na Rynku wokalistka - wraz z pianistą Piotrem Kominkiem i saksofonistą Marcinem Żupańskim oraz innymi utalentowanymi muzykami z regionu - wykona znane i lubiane piosenki Marii Koterbskiej w nowych aranżacjach. Nowe muzyczne odczytania przebojów M. Koterbskiej przygotował właśnie Piotr Kominek - klawiszowiec i kompozytor z Bielska-Białej, współpracujący z wieloma artystami, m.in. z Kasią Kowalską i Ireną Santor oraz z zespołem Budka Suflera.

Janusz RadekW niedzielę, 18 lipca, o godz. 18.00 na scenie plenerowej w Parku Słowackiego z recitalem wystąpi Janusz Radek, świetny wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych.

Od początku swojej artystycznej działalności Janusz Radek rozszerzał swoją aktywność sceniczną na coraz to nowsze muzyczne przestrzenie. Swoją karierę rozpoczynał od wykonywania piosenek poetyckich, następnie zaangażował się w działalność kabaretową, występował również w zespołach rockowych. Do Bielska-Białej przyjedzie z projektem Janusz Radek kameralnie.

Gooral, Kamer, WiosnaJeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki - Gooral - grać będzie na Rynku 24 lipca o godz. 20.00. Stworzył niepowtarzalny styl zwany ethno elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. Zagrał około tysiąca żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów, m.in. Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość państw europejskich. Współtworzy również inne projekty muzyczne, m.in. z Kamerem, czyli Maciejem Szymonowiczem (Psio Crew).

Gramy DoBBroWspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów zostanie zaprezentowana 31 lipca o godz. 20.00 na Rynku. Przedsięwzięcie jest wyrazem sprzeciwu wobec nienawiści, symbolem jedności i solidarności. Jak co roku, na scenie pojawią bielscy artyści oraz gość specjalny.

Warto też zainteresować się koncertem Truskawki w Milanówku, który 11 lipca o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury wykonają artystki i artyści Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. M. Koterbskiej oraz ich goście. Bilety są do nabycia w BCK.

Koncertowy sierpieńZ kolei w sierpniu w ramach imprezy Lato z kulturą - Dumni z BB na Rynku usłyszymy - 1 sierpnia zespoły 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej, 7 sierpnia grupę Mikrokosmos, 14 sierpnia przeboje muzyki włoskiej w koncercie Viva Italia! przygotowanym przez aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, 21 sierpnia bałkańskie rytmy projektu Propabanda, zaś 22 sierpnia zaśpiewa Studio Accantus w koncercie finałowym Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bajkowej Twoja Bajka. Natomiast 15 sierpnia w Parku Słowackiego gratka dla fanów jazzu tradycyjnego - występ tam Jazz Band Ball Orchestra.

lato z kulturą dumni z bb

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.