bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 1340

Na koniec maja lekki spadek bezrobocia w Bielsku-Białej

Stopa bezrobocia w Bielsku-Białej spadła w maju w stosunku do poprzedniego miesiąca o 0,1 proc. i wynosi 2,7 proc. To dobry sygnał dla pracobiorców.

Reklama

pup, powiatowy urząd pracy
Pod koniec maja więcej bezrobotnych w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia na dzień 31 maja z odniesieniem do kwietnia wynosiła w kraju 6,1 proc. (spadek o 0,2 proc.), w województwie śląskim 4,9 proc. (spadek o 0,1 proc.), w Bielsku-Białej 2,7 proc. (spadek o 0,1 proc.), a w powiecie bielskim 4,5 proc. (spadek o 0,1 proc.).

- W maju 2021 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych o 154 osoby w stosunku do kwietnia 2021 r. Zarejestrowano 462 osoby, to jest o 203 osoby mniej niż w miesiącu poprzednim, z czego 72,3 proc. to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 52,2 proc. stanowiły kobiety. 9,0 proc. z ogółu osób zarejestrowanych w maju 2021 r. to osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 31 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 14,3 proc. osób - informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Marek Hetnał.

W maju rynek pracy drgnął. Zgłoszono 1.601 wolnych miejsc pracy, czyli o 440 więcej niż w miesiącu poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 37 dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 1.562 wolne miejsca pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 39 miejsc pracy subsydiowanej.

- W maju do urzędu nie wpłynęła żadna informacja dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych z przyczyn dotyczących zakładu pracy z terenu działania bielskiego PUP. Od początku 2021 roku z aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu skorzystało łącznie 320 bezrobotnych - dodaje dyrektor PUP.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.