bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 1085

Zasady dobrego copywritingu. Sprawdź o czym musisz pamiętać!

Materiał partnera:

Przekonywanie jest sztuką. Nie wystarczy mieć lekkiego pióra, aby zostać copywriterem. Copywriting to szereg technik, które wzajemnie się uzupełniają. W efekcie otrzymujemy tekst, który jest nie tylko merytoryczny, ale także interesujący dla odbiorcy i zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarki. Jakie zasady powinniśmy zastosować, aby teksty promujące markę realizowały założone cele? Poniższy artykuł to zbiór kluczowych zasad dobrego copywritingu!

Whitpress


Piszmy teksty profesjonalne, ale zrozumiałe dla innychJedną z najważniejszych zasad, jest pamiętanie o tym, kim są nasi odbiorcy. Wydaje się to oczywiste, jednak wielokrotnie zapominamy, że nasze teksty powinny być przejrzyste i zrozumiałe dla czytelnika. Zazwyczaj treść ma na celu zwiększenie sprzedaży i/lub promocję marki, poprzez odpowiednie kreowanie jej wizerunku. W związku z tym powinniśmy pamiętać o tym, że odbiorcami są często osoby, które chcą poznać konkretne zagadnienie i zrozumieć je, aby w rezultacie np. zakupić produkt lub skorzystać z usług firmy. Teksty nie powinny być pisanie zawiłym, branżowym językiem. Jeżeli wyraz jest trudny, zastąpmy go przystępnym synonimem lub wytłumaczmy pojęcie.

SEO jest ważne, ale nie najważniejszeZdobycie nowych odbiorów i promowanie marki jest niewątpliwie związane z zagadnieniami z zakresu SEO. Ważne jest, aby pisać teksty, które nie tylko zainteresują odbiorcę i będą dla niego przyjemne w odbiorze, ale także pojawią się wysoko w wyszukiwaniach Google. Jest to zadanie trudne, ponieważ często zapominamy o tym, że piszemy dla ludzi, a nie algorytmów. Popularnym błędem jest pisanie tekstów na siłę, tylko po to, aby dopasować się do algorytmu. W efekcie czego zdobywamy wyższą pozycję, ale nie docieramy z komunikatem do potencjalnych Klientów, czyli tych, którzy są najważniejsi.

Zwróćmy uwagę na wizualne rozplanowanie treściUżytkownicy Internetu, szukają szybkiej odpowiedzi i w większości są wzrokowcami. Unikajmy pisania tekstów bez zastosowania przejrzystych nagłówków i przyciągających uwagę tytułów. Odbiorca, który zobaczy ścianę tekstu, raczej nie zwróci uwagi na zamieszczoną treść. Należy także pamiętać o tym, aby tekst był związany z jego tytułem, odpowiadał na postawione w nim zapytanie i przedstawiał korzyści dla odbiorów.

Copywriting to zadanie trudne. Należy pisać treści, które nie tylko zainteresują odbiorów, ale także będą wysoko pozycjonowane. Specjaliści z Mavika.pl w Katowicach pomogą w napisaniu tekstów, które pozwolą, na osiągniecie wielopoziomowego sukcesu. Zapamiętajmy jedną zasadę: ,,Aby pisać dobrze, wyrażaj się jak człowiek prosty, ale myśl jak mędrzec” ~ Arystoteles