bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 2876

Strzelał do wiaty przystankowej. Zatrzymano go dzięki reakcji świadka

Policjanci z bielskiej „jedynki” zatrzymali 23-letniego wandala, który strzelając z pistoletu pneumatycznego na metalowy śrut, rozbił szklaną ścianę wiaty przystanku. Śledczy ustalili, że to nie jedyny jego występek. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie chuligan usłyszał zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem.

Reklama

Strzelał do wiaty przystankowej. Zatrzymano go dzięki reakcji świadka - 01.07.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


W nocy z poniedziałku na wtorek jeden z mieszkańców Osiedla Złote Łany zwrócił uwagę na hałas tłuczonego szkła. - Po chwili zobaczył, że na przystanku przy ulicy Jutrzenki, obok rozbitej szklanej ściany wiaty przystanku stoi mężczyzna, który zachowuje się podejrzanie. Świadek zawiadomił o zdarzeniu dyżurnego bielskiej komendy i podał rysopis wandala. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się 23-letni bielszczanin. Przy nim stróże prawa znaleźli pistolet pneumatyczny na metalowy śrut, którym została rozbita szklana ściana przystankowej wiaty - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Badanie trzeźwości wandala dało wynik prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Stróże prawa zabezpieczyli pistolet, a chuligan trafił do policyjnego aresztu. - Śledczy z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej ustalili, że dwa tygodnie wcześniej zatrzymany mężczyzna na skwerku pomiędzy blokami na Osiedlu Złote Łany strzelał z tego samego pistoletu w powietrze, czym mógł narazić postronne osoby na niebezpieczeństwo - dodaje przedstawiciel bielskich policjantów.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty narażenia człowieka na niebezpieczeństwo oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu za to kara nawet 5 lat więzienia. Będzie także musiał zapłacić za spowodowane straty, które oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.