bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 czerwca 2021
  • wyświetleń: 933

Czym wyczyścić baterie łazienkowe?

Materiał partnera:

Zachlapania, pleśń, osad i kamień - to wszystko sprawia, że armaturze łazienkowej daleko do doskonałości. Takie zanieczyszczenia przeszkadzają nie tylko perfekcyjnej pani domu. Sprawiają, że codzienne korzystanie z pomieszczenia staje się nieprzyjemne. W jaki sposób wyczyścić więc baterie łazienkowe tak, aby lśniły, a jednocześnie nie uległy uszkodzeniu?

Almond Beauty


Czego unikać podczas czyszczenia baterii łazienkowych?Sposobów na czyszczenie baterii łazienkowych jest mnóstwo. Przed wyborem jednej z nich warto jednak dowiedzieć się, czego absolutnie nie robić. Przede wszystkim przed zakupem jakiegokolwiek preparatu, warto dokładnie zapoznać się z etykietą. Część środków nadaje się tylko do określonego rodzaju armatury. Ignorowanie tych zaleceń może skończyć się tym, że bateria, umywalka nablatowa czy elementy prysznicowe nadadzą się jedynie do wymiany. Zdecydowanie należy też unikać preparatów stworzonych na bazie rozpuszczalnika lub kwasu, ponieważ błyszczące elementy mogą stać się matowe. Istnieje także szansa, że na baterii pojawią się odbarwienia. Decydując się na zakup środka czyszczącego, warto zastanowić się także nad substancjami zawierającymi chlor.

Chlor jest substancją podrażniającą. Jego wdychanie odbija się negatywnie na zdrowiu niektórych osób. Powinien być stosowany uważnie i tylko w pomieszczeniach z dobrą wentylacją.

Czyszczenie baterii łazienkowych za pomocą specjalistycznych preparatówNa rynku dostępnych jest wiele preparatów do czyszczenia baterii łazienkowych. Jak więc wybrać ten właściwy? Przede wszystkim dobrze jest sięgać tylko po te w formie mleczek, płynów i pianek. Zdecydowanie warto unikać preparatów proszkowanych. Przy intensywnym tarciu mogą one porysować powierzchnię baterii. Ponadto środek czyszczący powinien mieć pH naturalne lub zasadowe, aby błyszczące baterie nie stały się matowe. W jaki sposób czyścić baterie łazienkowe za pomocą tego typu preparatów? Dokładnie tak, jak przedstawiono to na etykiecie. Nie warto wprowadzać własnych modyfikacji, ponieważ może to spowodować uszkodzenie armatury.


Czyszczenie baterii łazienkowych domowym sposobemNie zawsze jednak jest czas na to, aby udać się do sklepu po odpowiedni preparat. Czasami potrzeba efektu na już, np. przed niezapowiedzianym przyjazdem gości. Na szczęście istnieje także kilka domowych sposobów na to, aby baterie łazienkowe lśniły. Choć nie usuną one kamienia czy osadu, który powstawał przez tygodnie, to pomogą w zadowalającym stopniu oczyścić baterię łazienkową. Do tego celu można wykorzystać:
  • pastę do zębów - należy nałożyć ją na baterię łazienkową w niewielkiej ilości, a następnie dokładnie wyczyścić zwilżoną szczoteczką do zębów; etap końcowy to polerowanie za pomocą miękkiej ściereczki;
  • zwykłe mleczko do czyszczenia - należy nałożyć go na gąbkę i przetrzeć nią całą powierzchnię baterii; następnie opłukać czystą wodą;
  • soda oczyszczona - należy rozpuścić ją w soku z cytryny, nałożyć na baterię i odczekać 10 minut; następnie oczyścić gąbką, obficie spłukać wodą i wytrzeć do suchą ściereczką;
  • pianka do golenia - należy nałożyć ją na ściereczkę, a następnie dokładnie umyć nią baterię.


Wykorzystując domowe sposoby na czyszczenie baterii, można także jednocześnie umyć meble łazienkowe oraz płytki.

Aby baterie łazienkowe służyły jak najdłużej, warto myć je co najmniej raz w tygodniu. Nie ma znaczenia czy za pomocą profesjonalnych środków czyszczących, czy też domowymi sposobami. Najważniejsza natomiast jest systematyczność.